Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal

Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal kopen? Bied vanaf 35!
Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal kopen? Bied vanaf 35!Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal kopen? Bied vanaf 35!Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal kopen? Bied vanaf 35!Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal kopen? Bied vanaf 35!Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal kopen? Bied vanaf 35!Hendrik Dorenbos - gehamerde koperen schaal kopen? Bied vanaf 35!
  • Hendrik Dorenbos (1884-1951)
Type kunstwerk Design
Jaartal 1920
Stijl Amsterdamse School
Afmetingen 2.7 x 16.5 x 2.4 cm (h x b x d)
Gewicht 500 gram
Gemerkt Handgesigneerd
Het monogram HAD wordt in de Nederlandse kunstnijverheid overtuigend toegeschreven aan H.A. (Hendrik / Hendricus) Dorenbos, een koperslager en edelsmid die actief was in het interbellum (ca. 1915–1935). Zijn werk sluit nauw aan bij de Amsterdamse School:
• handgehamerd koper
• sobere, krachtige vormen
• lage, brede schalen
• duidelijke aandacht voor huid en hamerslag
Het blokachtige, architectonische monogram dat je toont is kenmerkend voor ambachtelijke signaturen uit die periode en wordt vaker bij dit type werk aangetroffen dan bij latere decoratieve koperproductie.
Belangrijk: het gaat hier niet om industrieel koper of toeristisch werk, maar om ateliermatig vervaardigd kunstkoper.

• de lage vorm (16,5 cm Ø, 2,7 cm hoog)
• de gelijkmatige, fijne hamerslag
• de ingetogen patina
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 25,00
Naar Duitsland € 25,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 65,00

Hendrik Dorenbos (1884-1951)

Nederlands Nederlands Alle items van deze designer (1)

Geplaatst door  Hans195167
Lid sinds 2019
83 verkochte items
Alle items (9)
16.5
2.7
2.4