Dit is een olieverfschilderij op linnen doek, "Hollands rivierlandschap met windmolens en boten", gemaakt door de Nederlandse kunstschilder Jacob Jan Coenraad Spohler (1837-1923)
• Het toont een traditioneel Nederlands landschap met windmolens en boten op een rivier
• Het werk is in de stijl van de 19e-eeuwse romantiek
Het schilderij is in 2009 gerestaureerd door een erkend restauratie atelier voor ruim 2200 euro
(originele papieren van restauratie aanwezig)
Afmeting lijst 63x50x6,5 cm
Afmeting doek 45x32 cm (binnenmaat lijst)
In goede conditie
Jan Jacob Coenraad Spohler, ook bekend als J.J.C. Spohler, was een Nederlandse kunstschilder die zich richtte op het schilderen van gedetailleerde, Hollandse zomer- en winterlandschappen. Zijn werk omvatte onder andere winterlandschappen met ijsgezichten en schaatsers, en zomerse rivierlandschappen. Spohler was ook leermeester van zijn zoon Jacob Jan Coenraad Spohler en Johannes Franciscus, die zich in hun eigen veldgebieden specialiseerden.
Spohler werd geboren in 1811 in Nederhorst den Berg en kreeg zijn opleiding aan het atelier van Jan Willem Pieneman. Hij werd in 1845 lid van de Koninklijke Academie te Amsterdam en exposeerde zijn werk op tentoonstellingen in Amsterdam, Den Haag en Leeuwarden.