Johan Hendrik Doeleman - J.H. Doeleman (1848-1913) - Aquarel - gesigneerd - Verkocht

J.H. Doeleman (1848-1913) - Aquarel - gesigneerd kopen? Bied vanaf 75!
Tekening / Aquarel

J.H. Doeleman (1848-1913) - Aquarel - gesigneerd kopen? Bied vanaf 75!J.H. Doeleman (1848-1913) - Aquarel - gesigneerd kopen? Bied vanaf 75!J.H. Doeleman (1848-1913) - Aquarel - gesigneerd kopen? Bied vanaf 75!J.H. Doeleman (1848-1913) - Aquarel - gesigneerd kopen? Bied vanaf 75!
  • Johan Hendrik Doeleman (1848-1913)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1900 t/m 1944

Aquarel van de bekende schilder J.H. Doeleman. Lijst is eenvoudig en zou voor het mooie vervangen moeten worden.

Medium: Aquarel op papier

Afmetingen:
beelmaten:47x31 cm

Gesigneerd: Ja, 'JH Doeleman'

Doeleman, Johan Hendrik

Johan Hendrik Doeleman, geboren op 5 maart 1848 te Rotterdam en gestorven in Voorburg op 10 mei 1913. Doeleman volgde geen specifieke kunstopleiding en kan worden beschouwd als een autodidact. Vanaf 1877 was hij zelf leraar aan de tekenacademie te Rotterdam en werd er later zelfs benoemd tot lid van verdienste.

Werkte aanvankelijk in de omgeving van Haastrecht (de huidige gemeente Vlist) en vanaf 1899 vooral in Den Haag. Zijn favoriete onderwerpen waren land-,bos-, en duinlandschappen maar ook voor stillevens en figuurvoorstellingen schaamde hij zich niet. Zijn manier van schilderen doet hem indelen als een soort van epigoon bij de Haagse School; hij werd gezien als een echte impressionist. De kunstenaars Friedrich Hubert Ernst Bickenese en Leo Oosthout waren zijn dankbare leerlingen.

Johan Hendrik Doeleman (1848-1913)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  Jelle
124 verkochte items