Prachtig mooi werk van Karl Kaufman (Neuplachowitz 1843 - Wenen 1901).
Doek is in goede staat en hier en daar hele kleine beschadigingen.
Karl Kaufmann was een student aan de Weense Academie. Zijn studies in het Europese Noorden (Noorwegen), naar Nederland, Duitsland (Franken, Danzig, Koningsberg) en vaak naar Italië (Napels, Rome, Venetië) gaven hem de motieven voor zijn talrijke landschappen, waaronder een opmerkelijk aantal uitzichten op Venetië. Vanaf 1900 woonde Karl Kaufmann voortdurend in Wenen. Hij signeerde zijn werken vaak onder pseudoniemen.
Tegenwoordig zijn de meeste schilderijen van Karl Kaufmann in particulier bezit. Sommige van zijn schilderijen zijn op kunstveilingen voor aanzienlijke prijzen ( € 35.000 ) verkocht (bron: Wikipedia).