Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika

Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika kopen? Bied vanaf 50!
Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika kopen? Bied vanaf 50!Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika kopen? Bied vanaf 50!Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika kopen? Bied vanaf 50!Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika kopen? Bied vanaf 50!Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika kopen? Bied vanaf 50!Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika kopen? Bied vanaf 50!
  • Paul Iribe (1883-1935)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Litho
Stijl Modern
Onderwerp Portret
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 42 x 26 cm (h x b)
Incl. lijst 51.5 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Deze litho is gemaakt door Paul Iribe, een van de meest invloedrijke vormgevers van de vroege 20e eeuw en een grondlegger van de Art Deco. In dit indrukwekkende beeld zie je een Duitse soldaat (herkenbaar aan de kenmerkende helm) die in een plas bloed staat, overschaduwd door de enorme sterren van de Amerikaanse vlag.

Dit werk besloeg de twee pagina's van het weekblad. Daarom is in het midden de originele vouw met de bijbehorende bindsporen nog zichtbaar.

De litho is uitgegeven in het Franse weekblad La Baïonnette. Dit satirische tijdschrift, gedrukt in Parijs (actief tussen 1915 en 1920), stond bekend om zijn artistieke kwaliteit en scherpe commentaar. Tijdens de woelige jaren van de eerste wereldoorlog gebruikte het blad illustraties van topkunstenaars om de Franse moraal hoog te houden en de spot te drijven met de vijand en de sociale wantoestanden van die tijd.

De handtekening van Paul Iribe is links onderin in de litho getekend.
Deze litho is meer dan 100 jaar oud. Het papier kan op plekken beschadigd zijn, zie de foto's voor de details om te zien wat de exacte staat van de prent is.
Binnen Nederland € 8,70
Naar België € 13,00
Naar Duitsland € 13,00
Europese Unie € 13,00
Wereldwijd € 25,25

Paul Iribe (1883-1935)

Frans Frans Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  josgeene
Lid sinds 2021
3 verkochte items
Alle items (3)
42 cm
51.5 cm
26 cm
42 cm