Paul Iribe - Sterren, strepen en bloed, in de schaduw van Amerika
Omschrijving
Paul Iribe (1883-1935)
Type kunstwerk
Prenten & Uitgaves
Periode
1900 t/m 1944
Techniek
Litho
Stijl
Modern
Onderwerp
Portret
Ingelijst
Ingelijst
Afmetingen
42 x 26 cm (h x b)
Incl. lijst
51.5 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd
Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Deze litho is gemaakt door Paul Iribe, een van de meest invloedrijke vormgevers van de vroege 20e eeuw en een grondlegger van de Art Deco. In dit indrukwekkende beeld zie je een Duitse soldaat (herkenbaar aan de kenmerkende helm) die in een plas bloed staat, overschaduwd door de enorme sterren van de Amerikaanse vlag.
Dit werk besloeg de twee pagina's van het weekblad. Daarom is in het midden de originele vouw met de bijbehorende bindsporen nog zichtbaar.
De litho is uitgegeven in het Franse weekblad La Baïonnette. Dit satirische tijdschrift, gedrukt in Parijs (actief tussen 1915 en 1920), stond bekend om zijn artistieke kwaliteit en scherpe commentaar. Tijdens de woelige jaren van de eerste wereldoorlog gebruikte het blad illustraties van topkunstenaars om de Franse moraal hoog te houden en de spot te drijven met de vijand en de sociale wantoestanden van die tijd.
De handtekening van Paul Iribe is links onderin in de litho getekend.
Zeer Goed
Deze litho is meer dan 100 jaar oud. Het papier kan op plekken beschadigd zijn, zie de foto's voor de details om te zien wat de exacte staat van de prent is.
Tot 2 kg.
€ 8,70
Naar België
€ 13,00
€ 13,00
Europese Unie
€ 13,00
Wereldwijd
€ 25,25