Pentekening – Yehudi Menuhin – Violist – Ingelijst, 30 x 40 cm - 1971 - Verkocht

Pentekening – Yehudi Menuhin – Violist – Ingelijst, 30 x 40 cm - 1971 kopen? Bied vanaf 10!
Pentekening – Yehudi Menuhin – Violist – Ingelijst, 30 x 40 cm - 1971 kopen? Bied vanaf 10!Pentekening – Yehudi Menuhin – Violist – Ingelijst, 30 x 40 cm - 1971 kopen? Bied vanaf 10!
  • Ongespecificeerd

Let op: Dit is de laatste keer dat dit werk hier ter veiling wordt aangeboden.

Titel:  Pentekening op papier van Yehudi Menuhin, gemaakt door een onbekende kunstenaar.

De tekening is gemaakt op 12-8 1971.

 De tekening is gesigneerd door de kunstenaar.

Helaas hebben wij de naam van deze kunstenaar niet kunnen achterhalen. Wat wel bekend is , is dat de eigenares van de tekening (tevens de kunstenaar?) in Frankrijk  en ook in Amsterdam heeft gewoond en dat zij een grote belangstelling had voor klassieke muziek.

Yehudi Menuhin (1916 – 1999) was een van de bekendste violisten van de 20e eeuw.

Tijdens de 2e Wereldoorlog trad hij op voor geallieerde soldaten. Na de bevrijding van het concentratiekamp Bergen-Belsen trad hij op voor de bevrijde gevangenen. In 1947 ging hij terug naar Duitsland als een daad van verzoening. Hij was de eerste Joodse musicus die na de 2e Wereldoorlog naar Duitsland ging voor optredens. In 1972 was hij de initiatiefnemer van een jaarlijks klassieke muziek festival in Gstaad, dat sindsdien naar hem vernoemd is: “Menuhin Festival Gstaad”.  In 1985 werd hij Brits staatsburger en in 1993 kreeg hij de titel Baron.

Een bekende leerling van Menuhin is Nigel Kennedy.

Van 1992 tot 1999 trad hij op als ambassadeur voor UNESCO.” Menuhin stierf in Berlijn in 1999.

Kunstenaar: Onbekend.

Techniek: Pentekening op papier.

Jaartal: 1971.

Handtekening: Gesigneerd en gedateerd rechtsonder.

Afmetingen: Lijst en passe-partout, 30 x 40 cm (b x h).

                        Tekening, 18,50 x 28,50 cm (b x h).

Ingelijst: Met glasplaat en metalen klemmetjes.

Herkomst: Uit een inboedel na een overlijden.

Conditie: Het papier is licht gekreukt en heeft vochtplekken aan de bovenkant van het passe-partout.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

De tekening wordt aangetekend verzonden via Postnl.

Het werk kan ook afgehaald worden op afspraak (in Amsterdam).

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,05 euro.

België, Duitsland, Frankrijk en andere landen binnen de Europese Unie: 14,30 euro.

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Ongespecificeerd

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (84 )

2942 verkochte items
Alle items van deze verkoper (24)
Dit item is verkocht voor 20,00
Starttijd:10-11-2013 om 14:32
Eindtijd:24-11-2013 om 14:37
Biedingen (3)
Strechgel
24 nov. / 14:27
€ 20
MaJo
24 nov. / 09:59
€ 15
char
21 nov. / 08:45
€ 10