Willem van Veldhuizen - Geometrisch hollands interieur, litho

Willem van Veldhuizen - Geometrisch hollands interieur, litho kopen? Bied vanaf 50!

Bijzondere Uitgaves

Verkoopprijs: € 57,50 (Incl. 15% veilingkosten)

Willem van Veldhuizen - Geometrisch hollands interieur, litho kopen? Bied vanaf 50!Willem van Veldhuizen - Geometrisch hollands interieur, litho kopen? Bied vanaf 50!Willem van Veldhuizen - Geometrisch hollands interieur, litho kopen? Bied vanaf 50!Willem van Veldhuizen - Geometrisch hollands interieur, litho kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  Rosser
FA. (140)

2579 verkochte items
  • Willem van Veldhuizen (1954)
TypeBijzondere Uitgaves
Jaartal1980
TechniekVaria
OnderwerpArchitectuur
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Prachtige, uiterst herkenbare compositie uit 1980 van de Rotterdamse kunstenaar Willem van Veldhuizen.  Ongesigneerde litho op glad papier.  In zeer goede conditie.

Afmetingen: 76cm x 56cm (blad), 62cm x 46cm (beeld)

Willem van Velhuizen (Rotterdam, 13 januari 1954)

Van Veldhuizen studeerde aan de Willem de Kooning Academie in Rotterdam van 1972-1977, o.a. met Frank Dam en Anton Vrede.

Het werk van Van Veldhuizen kenmerkt zich door de weergave van een bijna onwerkelijk lege binnenruimte, vaak een museuminterieur, waarvan een groot gedeelte vloer is, meestal met een uitzicht naar buiten. Daarnaast plaatst Van Veldhuizen vaak elementen in de ruimte, zoals beelden of meubels. Interieur, elementen en buitenruimte vormen een samenhangende compositie die technisch zeer realistisch geschilderd is, maar een surrealistische voorstelling geeft. Mensen ontbreken op de meeste van zijn werken; het ruimtelijke gevoel wordt gerealiseerd met licht, reflectie en schaduw.

Van Veldhuizen is geïnspireerd door moderne meesters als Mark Rothko, en voelt zich verwant met 17e-eeuwse Nederlandse architectuurschilder Pieter Jansz. Saenredam. In de museuminterieurs die hij schildert, verwijst hij vaak naar zijn favorieten in de kunst, zoals o.a. Michelangelo, Picasso, Man Ray, Barnett Newman, Piet Mondriaan, Gerrit Rietveld en Le Corbusier.

Van Veldhuizen’s werk bevindt zich in diverse particuliere en museale collecties, en wordt praktisch elk jaar geëxposeerd op de TEFAF in Maastricht.

Willem van Veldhuizen (1954)

Alle items van deze kunstenaar Geplaatst door  Rosser
FA. (140)

2579 verkochte items
56 cm
76 cm

Dit item is verkocht voor 57,50(Incl. 15% veilingkosten)

Starttijd:10-02-2020 om 14:13
Eindtijd:24-02-2020 om 20:55

Biedingen (1):

WillemNB
21 feb. / 14:44
€ 50