5. Academie Minerva

Academie Minerva

Opgericht in 1831

Academie Minerva

Voorafgaand aan het ontstaan van Academie Minerva werd door enkele Groningers in 1797 een school in de Teken-, Bouw- en Scheepvaartkunde opgericht. Daarnaast werd in 1820 een genootschap opgericht voor teken-, schilder-, graveer- en bouwkunst. In 1831 waren de school en het genootschap vanwege financiële problemen genoodzaakt om te fuseren. Hieruit ontstond het instituut Minerva. Vele schilders van de Groningse schildersgroep De Ploeg hebben aan Academie Minerva gestudeerd. Ook is uit de academie de vierde generatie van de 'Groep van de figuratieve abstractie', oftewel De Groep, voortgekomen. Tegenwoordig is Academie Minerva een onderdeel van de Hanzehogeschool Groningen. De academie is een school op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en popcultuur.

Sietske Bosma - In Flanel kopen? Bied vanaf 450!
Sietske Bosma (1951) Nederlands In Flanel
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 78 x 111.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 450
Direct kopen
Afmetingen 39.5 x 38.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 795
Direct kopen
Henk Helmantel - 2 hardcovers & magazine Drents Museum kopen? Bied vanaf 45!
Henk Helmantel (1945) Nederlands 2 hardcovers & magazine Drents Museum
Techniek Hardcover
Afmetingen 29 x 24 cm (h x b)
€ 45
Direct kopen
Reinder Homan - Huis te Manpad in Heemstede, ets (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 175!
Reinder Homan (1950) Nederlands Huis te Manpad in Heemstede, ets (mooi ingelijst)
Techniek Ets
Afmetingen 36 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Direct kopen
Jozef Israëls - De Drenkeling kopen? Bied vanaf 149!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands De Drenkeling
Techniek Gravure
Afmetingen 49 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 149
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Wout Muller - De eigenaardigheden van tamme rassen I, litho kopen? Bied vanaf 50!
Wout Muller (1946-2000) Nederlands De eigenaardigheden van tamme rassen I, litho
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Antje Veldstra - 'Als een veer zo licht' met lijstje kopen? Bied vanaf 35!
Antje Veldstra (1954) Nederlands 'Als een veer zo licht' met lijstje
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 20.5 x 20.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Direct kopen
Antje Veldstra - 'Opzoek naar azuriet' met lijstje kopen? Bied vanaf 35!
Antje Veldstra (1954) Nederlands 'Opzoek naar azuriet' met lijstje
Techniek Hout/Linosnede
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Direct kopen
Antje Veldstra - 'Opzoek naar lichtheid' met lijstje kopen? Bied vanaf 35!
Antje Veldstra (1954) Nederlands 'Opzoek naar lichtheid' met lijstje
Techniek Hout/Linosnede
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Direct kopen
Piet Sebens - olieverf op paneel - stilleven: groene pruimen op schaal - 1988 kopen? Bied vanaf 1000!
Piet Sebens (1961) Nederlands olieverf op paneel - stilleven: groene pruimen op schaal - 1988
Afmetingen 38 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Direct kopen
Hendrik Willem Mesdag - & Antonio Mancini : 3 boekwerken kopen? Bied vanaf 60!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands & Antonio Mancini : 3 boekwerken
Techniek Softcover
Afmetingen 26.5 x 22.5 cm (h x b)
€ 60
Direct kopen