5. Academie Minerva

Academie Minerva

Opgericht in 1831

Academie Minerva

Voorafgaand aan het ontstaan van Academie Minerva werd door enkele Groningers in 1797 een school in de Teken-, Bouw- en Scheepvaartkunde opgericht. Daarnaast werd in 1820 een genootschap opgericht voor teken-, schilder-, graveer- en bouwkunst. In 1831 waren de school en het genootschap vanwege financiële problemen genoodzaakt om te fuseren. Hieruit ontstond het instituut Minerva. Vele schilders van de Groningse schildersgroep De Ploeg hebben aan Academie Minerva gestudeerd. Ook is uit de academie de vierde generatie van de 'Groep van de figuratieve abstractie', oftewel De Groep, voortgekomen. Tegenwoordig is Academie Minerva een onderdeel van de Hanzehogeschool Groningen. De academie is een school op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en popcultuur.

Abe Kuipers - GRONINGEN BEVRIJD kopen? Bied vanaf 50!
Abe Kuipers (1918) Nederlands GRONINGEN BEVRIJD
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen46 x 24 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Geurt van Dijk - Gelderse Grafiekmap Scène 2 kopen? Bied vanaf 75!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Gelderse Grafiekmap Scène 2
Afmetingen79 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Martin Tissing - Flipjes Wanhoop kopen? Bied vanaf 50!
Martin Tissing (1936) Nederlands Flipjes Wanhoop
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Sonja Leutholff - Uit de serie Nieuwe prenten kopen? Bied vanaf 35!
Sonja Leutholff (1950) Nederlands Uit de serie Nieuwe prenten
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen102 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen102 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Rita Lentz - Parabole kopen? Bied vanaf 150!
Rita Lentz (1959) Nederlands Parabole
Afmetingen133 x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Reinder Homan - Ets, Berken aan een beekje - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Reinder Homan (1950) Nederlands Ets, Berken aan een beekje - Ingelijst
TechniekEts
Afmetingen41 x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jentsje Popma - Bruggetje bij Giessendam kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bruggetje bij Giessendam
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Jentsje Popma - Bollenveld kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Bollenveld
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Geert Meyer - Winterlandschap kopen? Bied vanaf 50!
Geert Meyer (1937) Nederlands Winterlandschap
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jentsje Popma - Koolzaadveld met fluitenkruid kopen? Bied vanaf 175!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Koolzaadveld met fluitenkruid
Afmetingen45 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Jentsje Popma - Zomer kopen? Bied vanaf 150!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Zomer
Afmetingen50 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Johan Dijkstra - Vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 300!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands Vrouwelijk naakt
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen63 x 53 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 300
Chris Roodvoets - Wielrenner kopen? Bied vanaf 800!
Chris Roodvoets (1941) Nederlands Wielrenner
Afmetingen125 x 125 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 800
Jan ten Have - Fruit op schaal en tafel kopen? Bied vanaf 200!
Jan ten Have (1903-1991) Nederlands Fruit op schaal en tafel
TechniekAquarel
Afmetingen38.5 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Jan Steen (II) - Pointe Terre ( wijzend naar de grond) kopen? Bied vanaf 975!
Jan Steen (II) (1938-2016) Nederlands Pointe Terre ( wijzend naar de grond)
TechniekBrons
Afmetingen42 x 31 x 19 cm (h x b x d)
€ 975
Sietske Bosma - For Shirin kopen? Bied vanaf 500!
Sietske Bosma (1951) Nederlands For Shirin
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen62 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHout
€ 500
Otto Eerelman - Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard
TechniekLitho
Afmetingen44.5 x 59 cm (h x b)
€ 50
Otto Eerelman - Paardenrassen kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen
TechniekLitho
€ 50
Siep van den Berg - Abstracte pentekening met COLLAGE # 1990, mint- kopen? Bied vanaf 59!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands Abstracte pentekening met COLLAGE # 1990, mint-
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen21.6 x 12.6 cm (h x b)
€ 59
Jan van der Zee - Abstract figuur (1980) kopen? Bied vanaf 1250!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstract figuur (1980)
TechniekGouache
Afmetingen83.5 x 63.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.250
Jan van der Zee - Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen kopen? Bied vanaf 175!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen44 x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Siep van den Berg - ABSTRACTE COMPOSITIE # met kleuraanduidingen, 1990, mint- kopen? Bied vanaf 59!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands ABSTRACTE COMPOSITIE # met kleuraanduidingen, 1990, mint-
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen27.7 x 20 cm (h x b)
€ 59
Siep van den Berg - #ABSTRACTE COMPOSITIE # inkt op papier, 1976, gesigneerd, zeer goed ++ kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands #ABSTRACTE COMPOSITIE # inkt op papier, 1976, gesigneerd, zeer goed ++
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen20.5 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Siep van den Berg - # COLLAGE "LOZE" # gesigneerd, 1992, mint kopen? Bied vanaf 165!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands # COLLAGE "LOZE" # gesigneerd, 1992, mint
TechniekCollage
Afmetingen29.8 x 19.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 165
Siep van den Berg - # STROOMSTROPER, recto + verso # 1995, gedateerd, mint kopen? Bied vanaf 49!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands # STROOMSTROPER, recto + verso # 1995, gedateerd, mint
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen28 x 17.5 cm (h x b)
€ 49
Siep van den Berg - # STROOMSTROPER, recto + verso # 1995, gedateerd, mint kopen? Bied vanaf 79!
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen23 x 15.2 cm (h x b)
€ 79
Siep van den Berg - 3x litho en gedichten kopen? Bied vanaf 325!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands 3x litho en gedichten
TechniekLitho
Afmetingen62 x 41 cm (h x b)
€ 325
Jan Altink - Landschap in de Haute- Savoie kopen? Bied vanaf 1650!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Landschap in de Haute- Savoie
TechniekAcryl
Afmetingen80 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.650
Siep van den Berg - Gemengde techniek: Foca Bosnie - 1979 kopen? Bied vanaf 55!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands Gemengde techniek: Foca Bosnie - 1979
TechniekCollage
Afmetingen32.5 x 20 cm (h x b)
€ 55
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: 4 blauw 1 - 1984 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands collage/potloodtekening: 4 blauw 1 - 1984 (gesigneerd!)
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: opnieuw blauw 2 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands collage/potloodtekening: opnieuw blauw 2 (gesigneerd!)
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Siep van den Berg - Gemengde techniek - 1979 kopen? Bied vanaf 55!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands Gemengde techniek - 1979
TechniekCollage
€ 55
Siep van den Berg - collage/stifttekening - 1976 kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands collage/stifttekening - 1976
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Jan Altink - Langs Boerderij kopen? Bied vanaf 900!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Langs Boerderij
TechniekAquarel
Afmetingen42 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900
Otto Eerelman - EAST PRUSSIAN HORSE kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands EAST PRUSSIAN HORSE
TechniekLitho
Afmetingen64 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Otto Eerelman - horse persane kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands horse persane
TechniekLitho
Afmetingen64 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jozef Israëls - Aleida, vrouw v.d. kunstenaar - ets uit 1875, met inkt gesigneerd - kopen? Bied vanaf 325!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Aleida, vrouw v.d. kunstenaar - ets uit 1875, met inkt gesigneerd -
TechniekEts
Afmetingen42 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Jan Altink - Dubbelzijdig plattelands boerderij kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Dubbelzijdig plattelands boerderij
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.750
Theo Onnes - Kermispaard kopen? Bied vanaf 990!
Theo Onnes (1957) Nederlands Kermispaard
TechniekAcryl
Afmetingen100 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
€ 990
Henk Helmantel - 2 boeken - gratis verzonden binnen NL kopen? Bied vanaf 50!
Henk Helmantel (1945) Nederlands 2 boeken - gratis verzonden binnen NL
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
€ 50
Hendrik Willem Mesdag - 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
€ 50
Jan Altink - Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap kopen? Bied vanaf 900!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap
TechniekAquarel
Afmetingen52 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900
Jan Altink - Huis in een landschap - waarschijnlijk Savoye - Frankrijk kopen? Bied vanaf 425!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Huis in een landschap - waarschijnlijk Savoye - Frankrijk
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen50 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 425
Margreet de Vries - Beeld keramiek kopen? Bied vanaf 125!
Margreet de Vries (1954) Nederlands Beeld keramiek
Afmetingen61 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Jozef Israëls - Twee heren kopen? Bied vanaf 650!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Twee heren
TechniekHoutskool
Afmetingen52 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Otto Eerelman - Boerenbruiloft kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Boerenbruiloft
TechniekHeliogravure
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50
Jan van der Zee - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 800!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstracte voorstelling
Afmetingen68 x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 800