5. Academie Minerva

Academie Minerva

Opgericht in 1831

Academie Minerva

Voorafgaand aan het ontstaan van Academie Minerva werd door enkele Groningers in 1797 een school in de Teken-, Bouw- en Scheepvaartkunde opgericht. Daarnaast werd in 1820 een genootschap opgericht voor teken-, schilder-, graveer- en bouwkunst. In 1831 waren de school en het genootschap vanwege financiële problemen genoodzaakt om te fuseren. Hieruit ontstond het instituut Minerva. Vele schilders van de Groningse schildersgroep De Ploeg hebben aan Academie Minerva gestudeerd. Ook is uit de academie de vierde generatie van de 'Groep van de figuratieve abstractie', oftewel De Groep, voortgekomen. Tegenwoordig is Academie Minerva een onderdeel van de Hanzehogeschool Groningen. De academie is een school op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en popcultuur.

Er worden 51 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Willy van der Duyn - Houtsnede. Titel, "Traan van de aap". kopen? Bied vanaf 40!
Willy van der Duyn - Houtsnede. Titel, "Traan van de aap".

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1992
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jozef Israels - Oude man - Ets kopen? Bied vanaf 175!
Jozef Israels - Oude man - Ets

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorlenteman

Periode1800 t/m 1899
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen23 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Siep van den Berg - Gemengde techniek - 1979 kopen? Bied vanaf 55!
Siep van den Berg - Gemengde techniek - 1979

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1979
TechniekCollage
Afmetingen32.5 cm x 20 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Jozef Israels - Map met 8 tekeningen/koperdiepdrukken kopen? Bied vanaf 105!
Jozef Israels - Map met 8 tekeningen/koperdiepdrukken

Varia

Geplaatst doormplein

Jaartal1965
Afmetingen28 cm x 35 cm (h x b)
Jouke Kleerebezem - Allocaties kunst voor de natuurlijke en kunstmatige omgeving kopen? Bied vanaf 1!
Jouke Kleerebezem - Allocaties kunst voor de natuurlijke en kunstmatige omgeving

Kunstboeken

Geplaatst doorRenee

Jaartal1992
TechniekHardcover
Afmetingen32 cm x 24 cm (h x b)
Jan van der Zee - Linosnede: Schedel kopen? Bied vanaf 225!
Jan van der Zee - Linosnede: Schedel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen52 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henk Melgers - Sonogno-Tessin kopen? Bied vanaf 2000!
Henk Melgers - Sonogno-Tessin

Geplaatst doorAyesha

Afmetingen65 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henk Hofstra - 'Koe' kopen? Bied vanaf 50!
Henk Hofstra - 'Koe'

Beeld / Object

Geplaatst doorCenterfo

TechniekKeramiek
Afmetingen26 cm x 26 cm x 0.5 cm (h x b x d)
Gewicht2000 g
Theo Onnes - Zeefdruk, Eva kopen? Bied vanaf 50!
Theo Onnes - Zeefdruk, Eva

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeesterCollecties

Afmetingen61 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Wim Crouwel - Nederlandse architectuur. kopen? Bied vanaf 40!
Wim Crouwel - Nederlandse architectuur.

Kunstboeken

Geplaatst doorCenterfo

Jaartal1975
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen27 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Siep van den Berg - collage/stifttekening - 1984 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg - collage/stifttekening - 1984 (gesigneerd!)

Tekening / Aquarel

Jaartal1984
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan ten Have - Olieverfschilderij 'Boeket' kopen? Bied vanaf 280!
Jan ten Have - Olieverfschilderij 'Boeket'

Geplaatst doorruud-dj

Afmetingen70 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Theo Onnes - Zeefdruk, Noor kopen? Bied vanaf 50!
Theo Onnes - Zeefdruk, Noor

Grafiek (handgesigneerd)

Afmetingen69 cm x 66.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Theo Onnes - Zeefdruk, Els kopen? Bied vanaf 50!
Theo Onnes - Zeefdruk, Els

Grafiek (handgesigneerd)

Afmetingen70 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jentsje Popma - Gemengde druktechniek, Koolzaad met fluitekruid - Ingelijst kopen? Bied vanaf 100!
Jentsje Popma - Gemengde druktechniek, Koolzaad met fluitekruid - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen63 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 250!
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

Jaartal1931
TechniekStift
Afmetingen62 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Guus Hellegers - VPK Naaktstrand brons kopen? Bied vanaf 95!
Guus Hellegers - VPK Naaktstrand brons

Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1976
TechniekPenning
Afmetingen7.0 cm x 7.0 cm (h x b)
Willem Zwart - Gezicht op Nieuwendam kopen? Bied vanaf 40!
Willem Zwart - Gezicht op Nieuwendam

Geplaatst doorMarjanal

Afmetingen25 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstNiet Ingelijst
Guus Hellegers - uniek werk van deze beeldhouwer uit 1971 kopen? Bied vanaf 150!
Guus Hellegers - uniek werk van deze beeldhouwer uit 1971

Geplaatst doorMiles

Jaartal1971
Afmetingen39 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willy van der Duyn - Kleurenhoutsnede | 'De gele hemel' | 1991 (ZEER KLEINE OPLAGE) kopen? Bied vanaf 60!
Willy van der Duyn - Kleurenhoutsnede | 'De gele hemel' | 1991 (ZEER KLEINE OPLAGE)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1991
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen60 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Geurt van Dijk - kleurenlitho - 'Verborgen naakt' - 1977 kopen? Bied vanaf 65!
Geurt van Dijk - kleurenlitho - 'Verborgen naakt' - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen78 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willy van der Duyn - Kleurenhoutsnede | 'Hoe te ontsnappen aan kleine...' | 1993 (ZEER KLEINE OPLAGE) kopen? Bied vanaf 60!
Willy van der Duyn - Kleurenhoutsnede | 'Hoe te ontsnappen aan kleine...' | 1993 (ZEER KLEINE OPLAGE)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1992
TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nico Bulder - Boek met 8 gravures & monografie & losse prent 'veulen' kopen? Bied vanaf 50!
Nico Bulder - Boek met 8 gravures & monografie & losse prent 'veulen'

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorMiles

Jaartal1934
TechniekVaria
Afmetingen20 cm x 20 cm (h x b)
Siep van den Berg - # COLLAGE / " Loze " # gesigneerd, 1992, mint kopen? Bied vanaf 185!
Siep van den Berg - # COLLAGE / " Loze " # gesigneerd, 1992, mint

Geplaatst doorsilkart

Jaartal1992
TechniekCollage
Afmetingen29.6 cm x 19.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan van der Zee - Abstracte linosnede kopen? Bied vanaf 220!
Jan van der Zee - Abstracte linosnede

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1988
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Siep van den Berg - #SET VAN 3 tekeningen # 1990, mint kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg - #SET VAN 3 tekeningen # 1990, mint

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorsilkart

Jaartal1990
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen23.2 cm x 12.7 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Geurt van Dijk - Ets "Scene II" kopen? Bied vanaf 30!
Geurt van Dijk - Ets "Scene II"

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorCello1

Jaartal1992
TechniekEts
Afmetingen64 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee kopen? Bied vanaf 300!
Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee

Prenten voor 1900

Geplaatst doorRobert100

Jaartal1879
TechniekEts
Afmetingen92 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Theo Onnes - Kermispaard kopen? Bied vanaf 1150!
Theo Onnes - Kermispaard

Geplaatst doorCop

Jaartal2009
TechniekAcryl
Afmetingen100 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
Pieter Pander - Koning Willem Alexander kopen? Bied vanaf 300!
Pieter Pander - Koning Willem Alexander

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorCop

Jaartal2016
TechniekGiclée
Afmetingen154 cm x 79 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstIngelijst
Ferdinand Oldewelt - gevarieerd stilleven met o.a. symboliek mbt de kruisiging van Jezus kopen? Bied vanaf 550!
Ferdinand Oldewelt - gevarieerd stilleven met o.a. symboliek mbt de kruisiging van Jezus

Geplaatst doorKunstkamerZuidoost

Afmetingen97 cm x 106.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ek van Zanten - VPK Leidse Universiteit brons kopen? Bied vanaf 60!
Ek van Zanten - VPK Leidse Universiteit brons

Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1974
TechniekPenning
Jan Wiegers - Landschap Ticino, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 95!
Jan Wiegers - Landschap Ticino, handgesigneerde litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekLitho
Afmetingen59 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Siep van den Berg - Kleurrijke Collage kopen? Bied vanaf 175!
Siep van den Berg - Kleurrijke Collage

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstgalerie_Arterego

Jaartal1981
TechniekCollage
Afmetingen18 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Abe Kuipers - proefdruk van de ets ' tafels', gesigneerd kopen? Bied vanaf 25!
Abe Kuipers - proefdruk van de ets ' tafels', gesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1986
TechniekDroge Naald
Afmetingen19 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henk Melgers - Rustende boeren kopen? Bied vanaf 300!
Henk Melgers - Rustende boeren

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorLichtendonk

Jaartal1928
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen14 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: 4 blauw 1 - 1984 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: 4 blauw 1 - 1984 (gesigneerd!)

Tekening / Aquarel

Jaartal1984
TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: opnieuw blauw 2 (gesigneerd!) kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg - collage/potloodtekening: opnieuw blauw 2 (gesigneerd!)

Tekening / Aquarel

TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Siep van den Berg - Collage: boven de middelmaat uitkomen, is de middelmaat kwetsen - gesigneerd kopen? Bied vanaf 75!
Siep van den Berg - Collage: boven de middelmaat uitkomen, is de middelmaat kwetsen - gesigneerd

Tekening / Aquarel

TechniekCollage
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Siep van den Berg - laatste kans : handgesigneerde tekening , met heel mooie lijst kopen? Bied vanaf 69!
Siep van den Berg - laatste kans : handgesigneerde tekening , met heel mooie lijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorJohudales

Jaartal1954
TechniekPotlood
Afmetingen35 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Theo Onnes - Gemende techniek, Hollandse koe II kopen? Bied vanaf 70!
Theo Onnes - Gemende techniek, Hollandse koe II

Geplaatst doorduif

Afmetingen110 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel -1958 kopen? Bied vanaf 495!
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel -1958

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1958
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen11 cm x 12 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan van der Zee - Houtsnede: Straatbeeld - 1951 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Houtsnede: Straatbeeld - 1951

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1951
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen44 cm x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan van der Zee - Houtsnede: Ruiters, gedrukt in zwart en blauw - 1954 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Houtsnede: Ruiters, gedrukt in zwart en blauw - 1954

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1954
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen39 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan van der Zee - Linosnede - 1967 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Linosnede - 1967

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1967
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen17.5 cm x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan van der Zee - Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Altink - Landschap met huis in de verte kopen? Bied vanaf 625!
Jan Altink - Landschap met huis in de verte

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAntheus2020

Jaartal1964
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen55 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wobbe Alkema - Linosnede kopen? Bied vanaf 225!
Wobbe Alkema - Linosnede

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen16 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel - 1958 kopen? Bied vanaf 495!
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel - 1958

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1958
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen12 cm x 14.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Sam Drukker - complete BOX met 8 litho's/aquarel 'Liggend' - 22650 kopen? Bied vanaf 695!
Sam Drukker - complete BOX met 8 litho's/aquarel 'Liggend' - 22650

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal2007
TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst