5. Academie Minerva

Academie Minerva

Opgericht in 1831

Academie Minerva

Voorafgaand aan het ontstaan van Academie Minerva werd door enkele Groningers in 1797 een school in de Teken-, Bouw- en Scheepvaartkunde opgericht. Daarnaast werd in 1820 een genootschap opgericht voor teken-, schilder-, graveer- en bouwkunst. In 1831 waren de school en het genootschap vanwege financiële problemen genoodzaakt om te fuseren. Hieruit ontstond het instituut Minerva. Vele schilders van de Groningse schildersgroep De Ploeg hebben aan Academie Minerva gestudeerd. Ook is uit de academie de vierde generatie van de 'Groep van de figuratieve abstractie', oftewel De Groep, voortgekomen. Tegenwoordig is Academie Minerva een onderdeel van de Hanzehogeschool Groningen. De academie is een school op het gebied van beeldende kunst, vormgeving en popcultuur.

Geurt van Dijk - Idool zonder handen kopen? Bied vanaf 25!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Idool zonder handen
Techniek Ets
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Johan Dijkstra - Beschermt het Groninger Landschap kopen? Bied vanaf 140!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands Beschermt het Groninger Landschap
Techniek Offset
Afmetingen 73 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 140
1 bieding
Henk Melgers - Toegeschreven aan. Bergmeer. kopen? Bied vanaf 49!
Henk Melgers (1899-1973) Nederlands Toegeschreven aan. Bergmeer.
Techniek Aquarel
Afmetingen 25 x 37 cm (h x b)
€ 49
Nico Visscher - HELP HONGER kopen? Bied vanaf 26!
Nico Visscher (1933) Nederlands HELP HONGER
Afmetingen 50 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 26
Johan Dijkstra - Naakt onder sluier - Houtsnede kopen? Bied vanaf 75!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands Naakt onder sluier - Houtsnede
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 13 x 8.5 cm (h x b)
€ 75
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 33 x 26.5 cm (h x b)
€ 75
Jan Wiegers - Droge naald ets: landschap kopen? Bied vanaf 95!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Droge naald ets: landschap
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 50 x 39 cm (h x b)
€ 95
Jan Wiegers - Droge naald ets kopen? Bied vanaf 95!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Droge naald ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 29 x 38 cm (h x b)
€ 95
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 29 x 38 cm (h x b)
€ 95
Jan Wiegers - Droge naald ets: zandafgraving kopen? Bied vanaf 95!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Droge naald ets: zandafgraving
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 29 x 38 cm (h x b)
€ 95
Abe Kuipers - Gouache kopen? Bied vanaf 150!
Abe Kuipers (1918) Nederlands Gouache
Techniek Gouache
Afmetingen 76 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Jan Wiegers - Houtsnede 'Landschap' kopen? Bied vanaf 100!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Houtsnede 'Landschap'
Afmetingen 32 x 47 cm (h x b)
€ 100
Jan van der Zee - 2 potloodschetsen kopen? Bied vanaf 40!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands 2 potloodschetsen
Techniek Potlood
Afmetingen 50 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Jozef Israëls - Het oude paar kopen? Bied vanaf 100!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Het oude paar
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Siep van den Berg - Naakt kopen? Bied vanaf 70!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands Naakt
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 49 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 80
2 biedingen
Sim Visser - Vrouw met sluier kopen? Bied vanaf 75!
Sim Visser (1947) Nederlands Vrouw met sluier
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Albert Hahn - Johan Braakensiek litho & 1x door Louis Raemakers & 2 boeken Hahn/Sluijters ! kopen? Bied vanaf 75!
Albert Hahn (1894-1953) Nederlands Johan Braakensiek litho & 1x door Louis Raemakers & 2 boeken Hahn/Sluijters !
Techniek Litho
Afmetingen 49 x 39 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Jitse Sikkema - Gebalde vuisten (Brons) kopen? Bied vanaf 550!
Jitse Sikkema (1943) Nederlands Gebalde vuisten (Brons)
Techniek Brons
Afmetingen 65 x 46 x 13 cm (h x b x d)
Gewicht 9028 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 550
Jitse Sikkema - Op weg kopen? Bied vanaf 499!
Jitse Sikkema (1943) Nederlands Op weg
Techniek Brons
Afmetingen 48 x 41 x 18 cm (h x b x d)
Gewicht 4580 g
€ 499
Cisca Bogman - Olieverf op doek, Zelfportret kopen? Bied vanaf 100!
Cisca Bogman (1958) Nederlands Olieverf op doek, Zelfportret
Afmetingen 80 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Op Spieraam
€ 100
Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands Atelier - Portret van een vrouw
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 52 x 45 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Cisca Bogman - Olieverf op doek, Mijn pop en ik kopen? Bied vanaf 100!
Cisca Bogman (1958) Nederlands Olieverf op doek, Mijn pop en ik
Afmetingen 55 x 70.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Op Spieraam
€ 100
Otto Eerelman - Monografie 2012 & 1989 kopen? Bied vanaf 65!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Monografie 2012 & 1989
Techniek Hardcover
Afmetingen 29 x 26.5 cm (h x b)
€ 65
Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Ballerina
Techniek Aquarel
Afmetingen 48 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 180
Direct kopen
George Martens - Danseres - Groninger Ploeg kopen? Bied vanaf 250!
George Martens (1894-1979) Nederlands Danseres - Groninger Ploeg
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 29.5 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen
Guus Hellegers - Heel de mens kopen? Bied vanaf 135!
Guus Hellegers (1937) Nederlands Heel de mens
Techniek Brons
Afmetingen 8 x 8 x 0.3 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 135
Direct kopen
Guus Hellegers - Trots paardje kopen? Bied vanaf 325!
Guus Hellegers (1937) Nederlands Trots paardje
Techniek Brons
Afmetingen 8.5 x 7 x 3 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 325
Direct kopen
Jan Wiegers - Ets: Zugersee - 1925 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Ets: Zugersee - 1925
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 39 x 50 cm (h x b)
€ 75
Direct kopen
Antje Veldstra - 'Het huis is gebouwd' met lijstje kopen? Bied vanaf 35!
Antje Veldstra (1954) Nederlands 'Het huis is gebouwd' met lijstje
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 20.5 x 20.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Direct kopen
Geurt van Dijk - Verscheurd kopen? Bied vanaf 45!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands Verscheurd
Techniek Droge Naald
Afmetingen 53 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Direct kopen
Jan Wiegers - Ets: 2 schakende heren kopen? Bied vanaf 75!
Jan Wiegers (1893-1959) Nederlands Ets: 2 schakende heren
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 27.5 x 20 cm (h x b)
€ 75
Direct kopen
Henk Hofstra - Houtigehage/WBV Smallingerland kopen? Bied vanaf 25!
Henk Hofstra (1952) Nederlands Houtigehage/WBV Smallingerland
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 25
Direct kopen
Titia Beukema - Noordehaven 4 kopen? Bied vanaf 20!
Titia Beukema (1960) Nederlands Noordehaven 4
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Direct kopen
Ralph Prins - bronzen penning | 'Vrede - Vrijheid' | 2006 (VVPK) kopen? Bied vanaf 120!
Ralph Prins (1926) Nederlands bronzen penning | 'Vrede - Vrijheid' | 2006 (VVPK)
Techniek Brons
Afmetingen 7.5 x 7.5 x 1 cm (h x b x d)
€ 120
Direct kopen
Henk Hofstra - Groot en krachtig expressionistisch olieverf op karton - gesigneerd kopen? Bied vanaf 123!
Henk Hofstra (1952) Nederlands Groot en krachtig expressionistisch olieverf op karton - gesigneerd
Afmetingen 80 x 110 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 123
Direct kopen
Jentsje Popma - Ingelijste olieverf op paneel: 'bergweggetje' - 1999 kopen? Bied vanaf 995!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Ingelijste olieverf op paneel: 'bergweggetje' - 1999
Afmetingen 51 x 60.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 995
Direct kopen
Geurt van Dijk - gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 49!
Geurt van Dijk (1941) Nederlands gesigneerde ets
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 49
Direct kopen
Remko Watjer - Zuid-Afrikaanse vrijheidsstrijders kopen? Bied vanaf 35!
Remko Watjer (1911-1989) Nederlands Zuid-Afrikaanse vrijheidsstrijders
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen
Remko Watjer - portret van een Z-Afrikaan kopen? Bied vanaf 35!
Remko Watjer (1911-1989) Nederlands portret van een Z-Afrikaan
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 38 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen
Sam Drukker - aquarel + steendruk - titel: Liggend II - 25579 kopen? Bied vanaf 75!
Sam Drukker (1957) Nederlands aquarel + steendruk - titel: Liggend II - 25579
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Direct kopen
Chris Verbeek - Boerderijen in landschap kopen? Bied vanaf 40!
Chris Verbeek (1944) Nederlands Boerderijen in landschap
Afmetingen 70 x 90 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Direct kopen
Jan Altink - Herfstlandschap kopen? Bied vanaf 1400!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Herfstlandschap
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 51.5 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.400
Direct kopen
Willem Zwart - Woonboot kopen? Bied vanaf 50!
Willem Zwart (1867-1957) Nederlands Woonboot
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 29 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Otto Eerelman - Tweeluik van paarden kopen? Bied vanaf 100!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Tweeluik van paarden
Techniek Overig
Afmetingen 45 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Glas
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen
Siep van den Berg - COMPOSITIE MET BLAUW # 1995, collage, mint kopen? Bied vanaf 95!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands COMPOSITIE MET BLAUW # 1995, collage, mint
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 23 x 15.3 cm (h x b)
€ 95
Direct kopen
Siep van den Berg - # COLLAGE "LOZE" # gesigneerd, 1992, mint kopen? Bied vanaf 165!
Siep van den Berg (1913-1998) Nederlands # COLLAGE "LOZE" # gesigneerd, 1992, mint
Techniek Collage
Afmetingen 29.8 x 19.3 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 165
Direct kopen
Sietske Bosma - For Shirin kopen? Bied vanaf 500!
Sietske Bosma (1951) Nederlands For Shirin
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 62 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Hout
€ 500
Direct kopen