Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw

Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!
Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!Johan Dijkstra - Atelier - Portret van een vrouw kopen? Bied vanaf 350!
  • Johan Dijkstra (1896-1978)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Pen (Inkt)
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 32 x 26 cm (h x b)
Incl. lijst 52 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd
Johan Dijkstra (1896–1978) was een Nederlandse schilder, graficus en illustrator, en een van de belangrijkste vertegenwoordigers van de Groninger kunstkring De Ploeg. Dijkstra speelde een cruciale rol binnen deze expressionistische beweging, die streefde naar vernieuwing in kleur, vorm en techniek. Zijn werk wordt gekenmerkt door krachtige, heldere kleuren, vrije penseelvoering en een directe, soms intuïtieve benadering van het onderwerp.

Dijkstra schilderde voornamelijk landschappen, stadsgezichten en portretten, vaak geïnspireerd door het Groningse landschap en het stadsleven. Daarnaast was hij actief als boekillustrator en kerkschilder. Zijn vroege werk toont uitgesproken expressionistische invloeden, terwijl zijn latere oeuvre een meer lyrische en impressionistische toets kreeg. Met zijn open, experimentele houding en zijn kleurrijke beeldtaal wordt Dijkstra gezien als een van de meest invloedrijke Groninger kunstenaars van de 20e eeuw.
Deze losse, levendige tekening toont een vrouw in zijaanzicht, vastgelegd in een spontane, schetsmatige lijnvoering. Met subtiele wassingen in grijs en sepia creëerde Dijkstra een zachte lichtwerking en een gevoel van diepte, terwijl de dynamische lijnen de beweging en houding van de figuur benadrukken. De vrouw lijkt in gedachten verzonken, met een hand tegen haar gezicht geplaatst. De tekening ademt een intieme sfeer en laat Dijkstra’s vaardigheid zien om met minimale middelen een krachtige en karaktervolle indruk neer te zetten.
Het werk heeft een stempel rechtsonder met 'Atelier Johan Dijkstra'.

Bezichtiging is altijd mogelijk.
Het ophalen van uw aangekochte kunstwerk is mogelijk in Nuenen.
Goed