5. De Ploeg

De Ploeg

Opgericht in 1918

De Ploeg

Kunstenaarskring De Ploeg werd opgericht als reactie op het behoudende artistieke klimaat in de stad Groningen, en bestaat nog steeds. De naam De Ploeg moest aangeven dat er op kunstgebied in Groningen ontwikkeling moest plaatsvinden. De kunst moest worden 'ontgonnen' en hierbij werd aan het ploegen van de aarde gedacht. Toch werd er in de statuten van de oprichting een pragmatisch doel omschreven om de leden meer met elkaar in contact te brengen en het kunstleven te bevorderen. Onder leiding van Jan Wiegers ontstond er binnen De Ploeg een expressionistische stroming die geïnspireerd werd door het werk van de Duitse groep Die Brücke. Veel gebruikte onderwerpen van de Ploegleden waren portretten (van elkaar) en het Groninger landschap. Dit landschap kenmerkt zich door een hoge horizon, een door weg of sloot geaccentueerd perspectief en contrasterende kleurvlakken. Er werd ook veel in de open lucht geschilderd. Na 1930 werd de onderlinge verscheidenheid groter en tegenwoordig is er geen sprake meer van een gezamenlijke stijl of beeldende richting. De leden van De Ploeg exposeren jaarlijks samen, zowel binnen als buiten de provincie Groningen.

Abe Kuipers - GRONINGEN BEVRIJD kopen? Bied vanaf 50!
Abe Kuipers (1918) Nederlands GRONINGEN BEVRIJD
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen46 x 24 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Hendrik Werkman - Prent The Last Call, 2 zijdig bedrukt kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Werkman (1882-1945) Nederlands Prent The Last Call, 2 zijdig bedrukt
Afmetingen60 x 45 cm (h x b)
€ 50
Arie Zuidersma - Circus kopen? Bied vanaf 1000!
Arie Zuidersma (1925-2014) Nederlands Circus
Afmetingen130 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 1.200
4 biedingen
Johan Dijkstra - Vrouwelijk naakt kopen? Bied vanaf 300!
Johan Dijkstra (1896-1978) Nederlands Vrouwelijk naakt
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen63 x 53 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 300
Jan Altink - Huis in een landschap - waarschijnlijk Savoye - Frankrijk kopen? Bied vanaf 425!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Huis in een landschap - waarschijnlijk Savoye - Frankrijk
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen50 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 425
Boudewijn Wolthuis - geen? kopen? Bied vanaf 1000!
Boudewijn Wolthuis (1949) Nederlands geen?
Afmetingen200 x 170 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.000
Wim van Veen - Zonder titel kopen? Bied vanaf 28!
Wim van Veen (1936) Nederlands Zonder titel
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen29 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 28
Wim Zwiers - Geboortekaart Zwiers' zoon Willem Andries-kopergravure 1947 - gratis verzending kopen? Bied vanaf 50!
Wim Zwiers (1922) Nederlands Geboortekaart Zwiers' zoon Willem Andries-kopergravure 1947 - gratis verzending
TechniekGravure
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 50
Jan ten Have - Fruit op schaal en tafel kopen? Bied vanaf 200!
Jan ten Have (1903-1991) Nederlands Fruit op schaal en tafel
TechniekAquarel
Afmetingen38.5 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Hendrik de Vries - Handgeschreven gedicht: De mythe der twintigste eeuw kopen? Bied vanaf 250!
Hendrik de Vries (1896-1989) Nederlands Handgeschreven gedicht: De mythe der twintigste eeuw
TechniekOverig
Afmetingen32 x 20 cm (h x b)
€ 250
Jan van der Zee - Abstract figuur (1980) kopen? Bied vanaf 1250!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstract figuur (1980)
TechniekGouache
Afmetingen83.5 x 63.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.250
Jan van der Zee - Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen kopen? Bied vanaf 175!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen44 x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Arie Zuidersma - Compositie 1981 kopen? Bied vanaf 175!
Arie Zuidersma (1925-2014) Nederlands Compositie 1981
TechniekEts
Afmetingen60 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
Arie Zuidersma - Baden GG nummer 2 kopen? Bied vanaf 1750!
Arie Zuidersma (1925-2014) Nederlands Baden GG nummer 2
Afmetingen74 x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.750
Jan Altink - Landschap in de Haute- Savoie kopen? Bied vanaf 1650!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Landschap in de Haute- Savoie
TechniekAcryl
Afmetingen80 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.650
Jan Altink - Langs Boerderij kopen? Bied vanaf 900!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Langs Boerderij
TechniekAquarel
Afmetingen42 x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900
Jan Altink - Dubbelzijdig plattelands boerderij kopen? Bied vanaf 2750!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Dubbelzijdig plattelands boerderij
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.750
Henk Helmantel - 2 boeken - gratis verzonden binnen NL kopen? Bied vanaf 50!
Henk Helmantel (1945) Nederlands 2 boeken - gratis verzonden binnen NL
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
€ 50
Jan Altink - Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap kopen? Bied vanaf 900!
Jan Altink (1885-1971) Nederlands Jan Altink: Aquarel, Gronings Landschap
TechniekAquarel
Afmetingen52 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900
Wim Zwiers - "ets no 32 landschap a/d Rotte" 023-WZ kopen? Bied vanaf 25!
Wim Zwiers (1922) Nederlands "ets no 32 landschap a/d Rotte" 023-WZ
TechniekEts
Afmetingen17 x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Jan van der Zee - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 800!
Jan van der Zee (1898-1988) Nederlands Abstracte voorstelling
Afmetingen68 x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 800
Jo van Dijk - Kunstzaal De Mangelgang kopen? Bied vanaf 100!
Jo van Dijk (1931-2000) Nederlands Kunstzaal De Mangelgang
TechniekAquarel
Afmetingen61 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100