5. De Ploeg

De Ploeg

Opgericht in 1918

De Ploeg

Kunstenaarskring De Ploeg werd opgericht als reactie op het behoudende artistieke klimaat in de stad Groningen, en bestaat nog steeds. De naam De Ploeg moest aangeven dat er op kunstgebied in Groningen ontwikkeling moest plaatsvinden. De kunst moest worden 'ontgonnen' en hierbij werd aan het ploegen van de aarde gedacht. Toch werd er in de statuten van de oprichting een pragmatisch doel omschreven om de leden meer met elkaar in contact te brengen en het kunstleven te bevorderen. Onder leiding van Jan Wiegers ontstond er binnen De Ploeg een expressionistische stroming die geïnspireerd werd door het werk van de Duitse groep Die Brücke. Veel gebruikte onderwerpen van de Ploegleden waren portretten (van elkaar) en het Groninger landschap. Dit landschap kenmerkt zich door een hoge horizon, een door weg of sloot geaccentueerd perspectief en contrasterende kleurvlakken. Er werd ook veel in de open lucht geschilderd. Na 1930 werd de onderlinge verscheidenheid groter en tegenwoordig is er geen sprake meer van een gezamenlijke stijl of beeldende richting. De leden van De Ploeg exposeren jaarlijks samen, zowel binnen als buiten de provincie Groningen.

Er worden 18 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Jan ten Have - Olieverfschilderij 'Boeket' kopen? Bied vanaf 280!
Jan ten Have - Olieverfschilderij 'Boeket'

Geplaatst doorruud-dj

Afmetingen70 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 250!
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

Jaartal1931
TechniekStift
Afmetingen62 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Henk Melgers - Sonogno-Tessin kopen? Bied vanaf 2000!
Henk Melgers - Sonogno-Tessin

Geplaatst doorAyesha

Afmetingen65 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Wim Zwiers - Litho: Amsterdamse Grafische School - 1963 kopen? Bied vanaf 49!
Wim Zwiers - Litho: Amsterdamse Grafische School - 1963

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekLitho
Afmetingen37 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan van der Zee - Abstracte linosnede kopen? Bied vanaf 220!
Jan van der Zee - Abstracte linosnede

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1988
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Stien Eelsingh - Staphorst keuken kopen? Bied vanaf 2000!
Stien Eelsingh - Staphorst keuken

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorIngoDoornenbal

Jaartal1942
TechniekAquarel
Afmetingen41 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Wiegers - Landschap Ticino, handgesigneerde litho kopen? Bied vanaf 95!
Jan Wiegers - Landschap Ticino, handgesigneerde litho

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1947
TechniekLitho
Afmetingen59 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Abe Kuipers - proefdruk van de ets ' tafels', gesigneerd kopen? Bied vanaf 25!
Abe Kuipers - proefdruk van de ets ' tafels', gesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1986
TechniekDroge Naald
Afmetingen19 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henk Melgers - Rustende boeren kopen? Bied vanaf 300!
Henk Melgers - Rustende boeren

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorLichtendonk

Jaartal1928
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen14 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel -1958 kopen? Bied vanaf 495!
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel -1958

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1958
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen11 cm x 12 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jan van der Zee - Houtsnede: Straatbeeld - 1951 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Houtsnede: Straatbeeld - 1951

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1951
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen44 cm x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan van der Zee - Houtsnede: Ruiters, gedrukt in zwart en blauw - 1954 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Houtsnede: Ruiters, gedrukt in zwart en blauw - 1954

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1954
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen39 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan van der Zee - Linosnede - 1967 kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Linosnede - 1967

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1967
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen17.5 cm x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan van der Zee - Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen kopen? Bied vanaf 200!
Jan van der Zee - Houtsnede: De kruisiging van Christus en zijn discipelen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Altink - Landschap met huis in de verte kopen? Bied vanaf 625!
Jan Altink - Landschap met huis in de verte

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAntheus2020

Jaartal1964
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen55 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wobbe Alkema - Linosnede kopen? Bied vanaf 225!
Wobbe Alkema - Linosnede

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen16 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel - 1958 kopen? Bied vanaf 495!
Wobbe Alkema - Linosnede ingekleurd met aquarel - 1958

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1958
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen12 cm x 14.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan van der Zee - Linosnede: Schedel kopen? Bied vanaf 225!
Jan van der Zee - Linosnede: Schedel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen52 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst