5. Art Nouveau

Art Nouveau

Opgericht in 1880 - opgeheven in 1910

In 1896 werd de eerste tentoonstelling van Edvard Munch in Parijs gehouden in de galerie L'Art Nouveau. De decoratieve stijlstroming ontstond al in de jaren tachtig van de negentiende eeuw vanuit de filosofie van de Arts-and-Crafts beweging. De stijl is te herkennen aan gestileerde lijnvoering, golven en krommingen met organische elementen zoals bladranken. De beweging probeerde alle kunsten samen te brengen en kunst te ontwerpen op basis van natuurlijke vormen die massa geproduceerd konden worden.

Decadentie, elegantie en eroticisme worden vaak geassocieerd met de Art Nouveau. De stroming was de eerste geslaagde poging om tot een eigentijdse en niet imiterende beeldtaal te komen, zoals in de extreme ontwerpen van bijvoorbeeld Antoní Gaudí. De verspreiding van Art Nouveau door Europa ging razendsnel door de opkomst van het geïllustreerde kunsttijdschrift en nieuwe reproductietechnieken.

Veel landen hadden hun eigen variant van de Art Nouveau: Nieuwe Kunst (Nederland), Jugendstil (Duitstalige landen), Modernismo (Spanje), Stile Floreale (Italië). In Nederland werd de Nieuwe Kunst gepopulariseerd door een reclameplaat voor slaolie van Jan Toorop. Nieuwe Kunst werd daarom in Nederland ook de 'slaoliestijl' genoemd. De Nieuwe Kunst is strakker, spaarzamer in decoratie en soberder dan de internationale Art Nouveau en heeft gotische invloeden.

Er worden 6 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Jan Toorop - Litho, Mijnwerker - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop - Litho, Mijnwerker - Ingelijst

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekVaria
Afmetingen36 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Jan Toorop - Aardappelschillende vrouw kopen? Bied vanaf 145!
Jan Toorop - Aardappelschillende vrouw

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorBeethovenlaan3

Jaartal1897
TechniekDroge Naald
Afmetingen26.3 cm x 23.8 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
Jan Toorop - De Mijnwerker kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop - De Mijnwerker

Geplaatst doorLeon1O

Jaartal1915
TechniekLitho
Afmetingen31 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Moser - 2 Facet geslepen glas objecten kopen? Bied vanaf 99!
Moser - 2 Facet geslepen glas objecten

Glas / Keramiek

Geplaatst doorestrel4

Periode1930 t/m 1949
Afmetingen8 cm x 9 cm x 8 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
Moser - Alexandrit kristal schaal kopen? Bied vanaf 75!
Moser - Alexandrit kristal schaal

Glas / Keramiek

Geplaatst doorestrel4

Periode1910 t/m 1929
Afmetingen14 cm x 20 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
Chris Lebeau - PORTRET VAN EEN MAN kopen? Bied vanaf 50!
Chris Lebeau - PORTRET VAN EEN MAN

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorloverendale

Jaartal1914
TechniekVaria
Afmetingen34.5 cm x 23.5 cm (h x b)