5. Art Nouveau

Art Nouveau

Opgericht in 1880 - opgeheven in 1910

In 1896 werd de eerste tentoonstelling van Edvard Munch in Parijs gehouden in de galerie L'Art Nouveau. De decoratieve stijlstroming ontstond al in de jaren tachtig van de negentiende eeuw vanuit de filosofie van de Arts-and-Crafts beweging. De stijl is te herkennen aan gestileerde lijnvoering, golven en krommingen met organische elementen zoals bladranken. De beweging probeerde alle kunsten samen te brengen en kunst te ontwerpen op basis van natuurlijke vormen die massa geproduceerd konden worden.

Decadentie, elegantie en eroticisme worden vaak geassocieerd met de Art Nouveau. De stroming was de eerste geslaagde poging om tot een eigentijdse en niet imiterende beeldtaal te komen, zoals in de extreme ontwerpen van bijvoorbeeld Antoní Gaudí. De verspreiding van Art Nouveau door Europa ging razendsnel door de opkomst van het geïllustreerde kunsttijdschrift en nieuwe reproductietechnieken.

Veel landen hadden hun eigen variant van de Art Nouveau: Nieuwe Kunst (Nederland), Jugendstil (Duitstalige landen), Modernismo (Spanje), Stile Floreale (Italië). In Nederland werd de Nieuwe Kunst gepopulariseerd door een reclameplaat voor slaolie van Jan Toorop. Nieuwe Kunst werd daarom in Nederland ook de 'slaoliestijl' genoemd. De Nieuwe Kunst is strakker, spaarzamer in decoratie en soberder dan de internationale Art Nouveau en heeft gotische invloeden.

Daum Nancy - Prachtige Blauwgroene vaas kopen? Bied vanaf 350!
Daum Nancy (1864-1930) Frans Prachtige Blauwgroene vaas
Afmetingen11.6 x 17.5 x 7.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 350
WMF - Of Kristalunie Maastricht - 2 ronde vazen kopen? Bied vanaf 89!
WMF (1853) Duits Of Kristalunie Maastricht - 2 ronde vazen
Afmetingen15.5 x 16.5 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 89
Julius Dressler - JUGENDSTIL / ART NOUVEAU PLANTENPOT CACHEPOT JARDINIERE MET BLOEMENDECORATIE kopen? Bied vanaf 125!
Julius Dressler (1882-1945) Duits JUGENDSTIL / ART NOUVEAU PLANTENPOT CACHEPOT JARDINIERE MET BLOEMENDECORATIE
Afmetingen11.7 x 13.5 x 13.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
WMF - Zwaar verzilverde 12 delig cassette kopen? Bied vanaf 750!
WMF (1853) Duits Zwaar verzilverde 12 delig cassette
Afmetingen34 x 50 x 48 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 750
Chris van der Hoef - Dienblad kopen? Bied vanaf 85!
Chris van der Hoef (1875-1933) Nederlands Dienblad
Afmetingen5 x 42 x 32 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 85
Irénée Rochard - 3 vogels op een tak kopen? Bied vanaf 300!
Irénée Rochard (1906-1984) Frans 3 vogels op een tak
TechniekBrons
Afmetingen15 x 36 x 11 cm (h x b x d)
Gewicht10250 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 300
Jan Toorop - litho | 'De Mijnwerker' kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands litho | 'De Mijnwerker'
TechniekLitho
Afmetingen34 x 38 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50