5. Sint Bernulphusgilde

Sint Bernulphusgilde

Opgericht in 1869

Sint Benulphusgilde

Het Sint Bernulphusgilde werd opgericht in Utrecht om meer interesse op te wekken voor kerkelijke kunst en architectuur bij geestelijken. Dit deden ze door excursies te organiseren en een tijdschrift, Het Gildeboek, uit te geven. In het begin was het gilde uitsluitend gericht op geestelijken, maar later werd het lidmaatschap ook open gesteld voor kunstenaars en architecten. Het gilde kreeg ook leden vanuit heel Nederland, maar het belangrijkste was de provincie Utrecht vanwege de grote rol bij inrichting en bouw van kerken. De bouwstijl waar het om ging was een conservatieve variant van de neogotiek. Deze was gericht op inheemse varianten van de late gotiek, en werd vrijwel uitsluitend in baksteen uitgevoerd.

Wim van Woerkom - St. Stevenskerk met kanunnikenhuisjes - Nijmegen kopen? Bied vanaf 350!
Wim van Woerkom (1905-1998) Nederlands St. Stevenskerk met kanunnikenhuisjes - Nijmegen
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350