5. Bond Kulturele Rechten

Bond Kulturele Rechten

Opgericht in 1935

Bond van Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten

De Bond van de Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten is vooral bekend vanwege het kunstenaarsprotest in de jaren ’30 waar ze initiatiefnemer van waren, genaamd D.O.O.D.: De Olympiade Onder Dictatuur, in Amsterdam. Dit was een tegen-tentoonstelling voor de wedstrijd schone kunsten die altijd werd gehouden tijdens de Olympische Spelen. De Olympische Spelen zouden namelijk in 1936 in Berlijn plaatsvinden, waar veel kunstenaars een nare bijsmaak bij hadden vanwege het Nazi-regime. De BKVK gaf dan ook kritiek op het nationaalsocialisme. De leden van de Bond hadden geen overeenkomstig stilistische overeenkomst, maar waren over het algemeen linksgeoriënteerd.

Paul Citroen - Vrouw Nora kopen? Bied vanaf 25!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Vrouw Nora
TechniekLitho
Afmetingen66 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 25
Paul Citroen - Anneloor kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Anneloor
TechniekLitho
Afmetingen66 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Cas Oorthuys - 3 Foto's kopen? Bied vanaf 100!
Cas Oorthuys (1908-1975) Nederlands 3 Foto's
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 x 25 cm (h x b)
€ 100
Afmetingen20 x 25 cm (h x b)
€ 100
Harry van Kruiningen - 2 boekwerken: 33 etsen Amsterdam en 22 etsen Spinoza kopen? Bied vanaf 50!
TechniekSoftcover
Afmetingen21.5 x 17.7 cm (h x b)
€ 50
Paul Citroen - Litho: "lyda" - 1976 kopen? Bied vanaf 35!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Litho: "lyda" - 1976
TechniekLitho
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Harry van Kruiningen - Litho: Halewijn - 1956 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Litho: Halewijn - 1956
TechniekLitho
Afmetingen19.5 x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 55
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Harry van Kruiningen - Vissersschepen, aquatint ets kopen? Bied vanaf 175!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Vissersschepen, aquatint ets
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen57 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Paul Citroen - portret kopen? Bied vanaf 95!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands portret
TechniekPotlood
Afmetingen37 x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 95
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier kopen? Bied vanaf 95!
Willy Boers (1905-1978) Nederlands Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen52 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 95
Harry van Kruiningen - Complete portfolio met 8 kleurenlitho's | 'Halewijn' | 1956 kopen? Bied vanaf 280!
TechniekLitho
Afmetingen40 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 280
Paul Citroen - litho - " Mara " kopen? Bied vanaf 80!
Paul Citroen (1896-1983) litho - " Mara "
TechniekLitho
Afmetingen65 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 80
Paul Citroen - litho - "Nora" kopen? Bied vanaf 80!
Paul Citroen (1896-1983) litho - "Nora"
TechniekLitho
Afmetingen65 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 80
Paul Citroen - Litho "Anneloor" kopen? Bied vanaf 35!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Litho "Anneloor"
TechniekLitho
Afmetingen65.6 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Wim Bosma - Gouache: een haven met Katwijkse vissersboot - 1952 (sterk afgeprijsd!) kopen? Bied vanaf 575!
Wim Bosma (1902-1985) Nederlands Gouache: een haven met Katwijkse vissersboot - 1952 (sterk afgeprijsd!)
Afmetingen73 x 85.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 575
Eva Besnyo - 50 FOTOGRAFEN IN HET STEDELIJK kopen? Bied vanaf 50!
Eva Besnyo (1910-2003) Nederlands Hongaars 50 FOTOGRAFEN IN HET STEDELIJK
TechniekOffset
Afmetingen84 x 59 cm (h x b)
€ 50