5. Bond Kulturele Rechten

Bond Kulturele Rechten

Opgericht in 1935

Bond van Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten

De Bond van de Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten is vooral bekend vanwege het kunstenaarsprotest in de jaren ’30 waar ze initiatiefnemer van waren, genaamd D.O.O.D.: De Olympiade Onder Dictatuur, in Amsterdam. Dit was een tegen-tentoonstelling voor de wedstrijd schone kunsten die altijd werd gehouden tijdens de Olympische Spelen. De Olympische Spelen zouden namelijk in 1936 in Berlijn plaatsvinden, waar veel kunstenaars een nare bijsmaak bij hadden vanwege het Nazi-regime. De BKVK gaf dan ook kritiek op het nationaalsocialisme. De leden van de Bond hadden geen overeenkomstig stilistische overeenkomst, maar waren over het algemeen linksgeoriënteerd.

Er worden 22 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Melle Oldeboerrigter - Lot met handbeschilderde pennendoos en 2 originele litho's kopen? Bied vanaf 300!
Melle Oldeboerrigter - Lot met handbeschilderde pennendoos en 2 originele litho's

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen54 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstNiet Ingelijst
Henk Henriet - Slapend puppy + Twee kinderen kopen? Bied vanaf 85!
Henk Henriet - Slapend puppy + Twee kinderen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorh-g-art

Jaartal1930
TechniekLitho
Afmetingen27 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eva Besnyo - Zigeunermuzikanten 1931 kopen? Bied vanaf 250!
Eva Besnyo - Zigeunermuzikanten 1931

Fotografie

Geplaatst doorRenard

Jaartal1993
TechniekGemengde techniek
Afmetingen21.8 cm x 18.4 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - Litho, Figuur bij waslijn - Ingelijst kopen? Bied vanaf 100!
Harry van Kruiningen - Litho, Figuur bij waslijn - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Cas Oorthuys - Rotterdam, 1954 kopen? Bied vanaf 1250!
Cas Oorthuys - Rotterdam, 1954

Fotografie

Geplaatst doorarne

Jaartal1954
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen41.5 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier kopen? Bied vanaf 125!
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen52 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Willy Boers - Licht en donker kopen? Bied vanaf 3495!
Willy Boers - Licht en donker

Geplaatst doorkunstpeer

Jaartal1960
Afmetingen122 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wim Bosma - Vissershaven kopen? Bied vanaf 559!
Wim Bosma - Vissershaven

Geplaatst door2127

Afmetingen55 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Paul Citroen - A’dam’s en Eva’s, complete uitgave met 12 litho’s (groot) kopen? Bied vanaf 295!
Paul Citroen - A’dam’s en Eva’s, complete uitgave met 12 litho’s (groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen79 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer Halewijn kopen? Bied vanaf 200!
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer Halewijn

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen39 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1955
TechniekLitho
Afmetingen19.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Emile van Moerkerken - Portret van de franse schrijver Paul Leautaud. kopen? Bied vanaf 90!
Emile van Moerkerken - Portret van de franse schrijver Paul Leautaud.

Fotografie

Geplaatst doorPaulen

Afmetingen30 cm x 25 cm (h x b)
IngelijstIngelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Wim Bosma - Afrikaans dorp kopen? Bied vanaf 800!
Wim Bosma - Afrikaans dorp

Geplaatst doorMargie

TechniekGouache
Afmetingen72.5 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Willy Boers - gouache op papier - gemaroufleerd op doek | 'zonder titel' | 1952 kopen? Bied vanaf 4950!
Willy Boers - gouache op papier - gemaroufleerd op doek | 'zonder titel' | 1952

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1952
TechniekGouache
Afmetingen71 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
Paul Citroen - Litho, Zelfportret kopen? Bied vanaf 40!
Paul Citroen - Litho, Zelfportret

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekLitho
Afmetingen65.5 cm x 51.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Melle Oldeboerrigter - Map met 2 originele litho's kopen? Bied vanaf 100!
Melle Oldeboerrigter - Map met 2 originele litho's

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1968
TechniekLitho
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Cas Oorthuys - Foto kopen? Bied vanaf 69!
Cas Oorthuys - Foto

Fotografie

Afmetingen20 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - litho - Mart Kempers kopen? Bied vanaf 25!
Paul Citroen - litho - Mart Kempers

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen66 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst