5. Cuijkse Groep

Cuijkse Groep

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1958

Cuijkse Groep

De Cuijkse Groep bestond uit een groep kunstenaars die zich lieten inspireren door het Land van Cuijk in hun werk, een gebied in wat tegenwoordig het Noordoosten van de provincie Brabant is. De meeste leden van de groep waren tijdens de oorlog naar dit gebied gevlucht om onder te duiken. Uiteindelijk zijn ze in de omgeving van Cuijk blijven hangen. De leden van de Cijkse Groep kwamen bijeen om te praten over kunst en waren vooral grafisch bezig. Ook andere kunstenaars waren regelmatige bezoekers van Het Land van Cuijk en kunnen daarom ook onder de Cuijkse Groep worden gerekend.

Enno Brokke - Paardenhoofd met lelie kopen? Bied vanaf 35!
Enno Brokke (1919-2007) Nederlands Paardenhoofd met lelie
TechniekEts
Afmetingen10.6 x 8.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 35
Jan Gregoor - Kikker kopen? Bied vanaf 75!
Jan Gregoor (1914-1982) Nederlands Kikker
Afmetingen69 x 69 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 75
Willem Hussem - Compositie met gekruiste lijnen kopen? Bied vanaf 210!
Willem Hussem (1900-1974) Nederlands Compositie met gekruiste lijnen
TechniekLitho
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 210
Willem Hussem - Litho: Geometrische voorstelling - 1967 kopen? Bied vanaf 295!
Willem Hussem (1900-1974) Nederlands Litho: Geometrische voorstelling - 1967
TechniekLitho
Afmetingen89 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295