5. Fauvisme

Fauvisme

Opgericht in 1904 - opgeheven in 1908

Fauvisme

De term Fauvisme komt van les fauves, wat de wilde beesten betekent. De schilders die zo werden genoemd hadden de kunstwereld geschokt door schilderijen tentoon te stellen met een enorm spontane en ruige toepassing en een heftig, nauwelijks gemengd kleurgebruik. Daarnaast werden vormen vereenvoudigd, waardoor er geen driedimensionale illusie in het schilderij te vinden is. Het Fauvisme kan worden gezien als een van de eerste avant-garde stromingen van de twintigste eeuw en komt oorspronkelijk uit Frankrijk. Tegelijkertijd kan de stroming ook worden gezien als de voorloper van het expressionisme. Alle kunstenaars die met het Fauvisme gelinkt werden, werkten echter onafhankelijk van elkaar. Ze deelden dezelfde ideeën over kunst, maar er was geen sprake van een georganiseerde beweging.

Henri Matisse - La Hair kopen? Bied vanaf 110!
Henri Matisse (1869-1954) Frans La Hair
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 110
Kees van Dongen - Espagnole 1925 kopen? Bied vanaf 395!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Espagnole 1925
Techniek Sjabloondruk
Afmetingen 26 x 19 cm (h x b)
€ 395
Freek van den Berg - Pier aan strandje kopen? Bied vanaf 69!
Freek van den Berg (1918-2000) Nederlands Pier aan strandje
Techniek Aquarel
Afmetingen 55 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 69
Georges Braque - Het Paar - Lettera Amorosa - Tentoonstellingsposter in beperkte oplage - 1963 kopen? Bied vanaf 350!
Georges Braque (1882-1963) Frans Het Paar - Lettera Amorosa - Tentoonstellingsposter in beperkte oplage - 1963
Techniek Litho
Afmetingen 62.5 x 40 cm (h x b)
€ 350
Maurice de Vlaminck - Zeilen op een meer - 1973 - Lithografie kopen? Bied vanaf 60!
Maurice de Vlaminck (1876-1958) Frans Zeilen op een meer - 1973 - Lithografie
Techniek Litho
Afmetingen 61.5 x 48.5 cm (h x b)
€ 60
Kees van Dongen - In de garderobe - 1925 kopen? Bied vanaf 200!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans In de garderobe - 1925
Techniek Litho
Afmetingen 25 x 18.5 cm (h x b)
Huidig bod
€ 200
1 bieding
Kees van Dongen - Litho: "La révolte des anges" - 1951 kopen? Bied vanaf 199!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Litho: "La révolte des anges" - 1951
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Kees van Dongen - Figuren in een Oosterse steeg kopen? Bied vanaf 550!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Figuren in een Oosterse steeg
Techniek Houtskool
Afmetingen 13.5 x 11.2 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 550
Kees van Dongen - Een hongerige man bespeelt de viool kopen? Bied vanaf 60!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Een hongerige man bespeelt de viool
Techniek Litho
Afmetingen 43 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Rik Wouters - monografie hardcover & gids 1988 kopen? Bied vanaf 50!
Rik Wouters (1882-1916) Belgisch monografie hardcover & gids 1988
Techniek Hardcover
Afmetingen 30.5 x 25 cm (h x b)
€ 50
Kees van Dongen - l'assiette au beurre kopen? Bied vanaf 200!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans l'assiette au beurre
Techniek Litho
Afmetingen 59 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Direct kopen
Henri Matisse - Nu Bleu IV kopen? Bied vanaf 145!
Henri Matisse (1869-1954) Frans Nu Bleu IV
Techniek Litho
Afmetingen 53 x 43 cm (h x b)
€ 145
Direct kopen
Georges Braque - L'Oiseau sous l'étoile 1952 Exemplar "H.C." kopen? Bied vanaf 250!
Georges Braque (1882-1963) Frans De vogel onder de ster 1952 exemplaar "H.C."
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 27 cm (h x b)
€ 250
Direct kopen
Jan Sluijters - Baby in de wieg kopen? Bied vanaf 31!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Baby in de wieg
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 37 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 31
Direct kopen
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 32 x 28 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Direct kopen
Kees van Dongen - Colère 1925 kopen? Bied vanaf 725!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Colère 1925
Techniek Sjabloondruk
Afmetingen 26 x 19 cm (h x b)
€ 725
Direct kopen
Raoul Dufy - Bloemen kopen? Bied vanaf 60!
Raoul Dufy (1877-1953) Frans Bloemen
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 62 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Direct kopen
Freek van den Berg - Landschap met boerderij kopen? Bied vanaf 160!
Freek van den Berg (1918-2000) Nederlands Landschap met boerderij
Techniek Aquarel
Afmetingen 65 x 51 cm (h x b)
€ 160
Direct kopen
Kees van Dongen - de Seine kopen? Bied vanaf 850!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans de Seine
Techniek Litho
Afmetingen 57 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Direct kopen
Kees van Dongen - Les Lépreuses kopen? Bied vanaf 200!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Les Lépreuses
Techniek Litho
Afmetingen 54 x 44 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Direct kopen
Kees van Dongen - 2 boekwerken: - De grote ogen (2010) - Boymans (1990) kopen? Bied vanaf 50!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans 2 boekwerken: - De grote ogen (2010) - Boymans (1990)
Techniek Softcover
Afmetingen 28 x 21 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
Georges Braque - Liberté, l'envol kopen? Bied vanaf 80!
Georges Braque (1882-1963) Frans Liberté, l'envol
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 58 cm (h x b)
€ 80
Direct kopen
Kees van Dongen - Mille nuits et une nuit (1001 Nacht) kopen? Bied vanaf 275!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Mille nuits et une nuit (1001 Nacht)
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 23 x 19 cm (h x b)
€ 275
Direct kopen
Leo Gestel - Blaricum in de sneeuw kopen? Bied vanaf 700!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands Blaricum in de sneeuw
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 60 x 76 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 700
Direct kopen
Kees van Dongen - Litho: Erotische voorstelling - 1951 kopen? Bied vanaf 199!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Litho: Erotische voorstelling - 1951
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 189!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Naakt. Staande vrouw.
Techniek Rotaprint
Afmetingen 25 x 20 cm (h x b)
€ 189
Direct kopen
Leo Gestel - Meisje en eenhoorn. Fantastische voorstelling. kopen? Bied vanaf 59!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands Meisje en eenhoorn. Fantastische voorstelling.
Afmetingen 27 x 21.5 cm (h x b)
€ 59
Direct kopen
Kees van Dongen - Affiche "Le chemin de la vertu/Weg van de deugd " kopen? Bied vanaf 65!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Affiche "Le chemin de la vertu/Weg van de deugd "
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
€ 65
Direct kopen
Henri Matisse - the sculpture of Matisse kopen? Bied vanaf 21!
Henri Matisse (1869-1954) Frans the sculpture of Matisse
Techniek Softcover
Afmetingen 23.5 x 22 cm (h x b)
€ 21
Direct kopen
Henri Matisse - Danseuse Créole kopen? Bied vanaf 75!
Henri Matisse (1869-1954) Frans Danseuse Créole
Techniek Litho
Afmetingen 90.5 x 63 cm (h x b)
€ 75
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Kees van Dongen - Petite histoire pour petits et grands enfants' - Assiette au Beurre 1901, nr. 30 kopen? Bied vanaf 125!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Petite histoire pour petits et grands enfants' - Assiette au Beurre 1901, nr. 30
Techniek Litho
Afmetingen 31.5 x 24.5 cm (h x b)
€ 125
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 299!
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
€ 299
Direct kopen
Kees van Dongen - Croquis 1925 kopen? Bied vanaf 550!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Croquis 1925
Techniek Varia
Afmetingen 26 x 20 cm (h x b)
€ 550
Direct kopen
Kees van Dongen - Prière 1925 kopen? Bied vanaf 475!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Prière 1925
Techniek Varia
Afmetingen 25 x 19.5 cm (h x b)
€ 475
Direct kopen
Kees van Dongen - Portrait de Femme 1925 kopen? Bied vanaf 795!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Portrait de Femme 1925
Techniek Varia
Afmetingen 26 x 20 cm (h x b)
€ 795
Direct kopen