5. Hard edge

Hard edge

Opgericht in 1955 - opgeheven in 1965

Hard Edge

Hard Edge is een vorm van de abstracte schilderkunst. Het kan worden gezien als een onderdeel van Postpainterly Abstraction, en op die manier als een reactie op het abstract-expressionisme. De focus binnen Hard Edge ligt vooral op het gebruik van contrasterende kleuren en hun werking. Kleuren worden in geometrische vormen aangebracht, en doormiddel van een scherpe grens van elkaar gescheiden. Het doel is om het waarnemen van de kleuren te intensifiëren voor de kijker.

Er worden 8 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Victor Vasarely - 3 offset lithos - DONAN, LETHE en BUKK - 1973 kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely - 3 offset lithos - DONAN, LETHE en BUKK - 1973

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorin2art

Jaartal1973
TechniekVaria
Afmetingen36 cm x 29 cm (h x b)
Victor Vasarely - 2 offset lithos - TILLA en LEYRE-II - 1973 kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely - 2 offset lithos - TILLA en LEYRE-II - 1973

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorin2art

Jaartal1973
TechniekVaria
Max Bill - Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR uit 1972 kopen? Bied vanaf 55!
Max Bill - Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR uit 1972

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1972
TechniekVaria
Afmetingen65 cm x 65 cm (h x b)

Victor Vasarely - Seriegrahie, Spezial Siebdruck auf Substraten der Rosenthal Technik AG kopen? Bied vanaf 475!
Victor Vasarely - Seriegrahie, Spezial Siebdruck auf Substraten der Rosenthal Technik AG

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorOpera

Jaartal1977
TechniekVaria
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Robert Indiana - Love - Thirst kopen? Bied vanaf 275!
Robert Indiana - Love - Thirst

Geplaatst doorHarlem2013

Jaartal1996
Afmetingen61 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Victor Vasarely - Voeroech, handgesigneerd en genummerd kopen? Bied vanaf 500!
Victor Vasarely - Voeroech, handgesigneerd en genummerd

Geplaatst doorModern_Art_Lover

Jaartal1982
Afmetingen62 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Robert Indiana - zeefdruk:"Love. Wherefore the punctuation of the heart". kopen? Bied vanaf 295!
Robert Indiana - zeefdruk:"Love. Wherefore the punctuation of the heart".

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekProefdruk
Afmetingen61 cm x 50 cm (h x b)
Robert Indiana - zeefdruk: "Love. To draw a straigth line" kopen? Bied vanaf 350!
Robert Indiana - zeefdruk: "Love. To draw a straigth line"

Geplaatst doorKiewitKunst

GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst