5. Hard edge

Hard edge

Opgericht in 1955 - opgeheven in 1965

Hard Edge

Hard Edge is een vorm van de abstracte schilderkunst. Het kan worden gezien als een onderdeel van Postpainterly Abstraction, en op die manier als een reactie op het abstract-expressionisme. De focus binnen Hard Edge ligt vooral op het gebruik van contrasterende kleuren en hun werking. Kleuren worden in geometrische vormen aangebracht, en doormiddel van een scherpe grens van elkaar gescheiden. Het doel is om het waarnemen van de kleuren te intensifiëren voor de kijker.

Max Bill - Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR uit 1972 kopen? Bied vanaf 55!
Max Bill (1908-1994) Zwitsers Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR uit 1972
Afmetingen 65 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 55
Piet Mondriaan - 3 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Piet Mondriaan (1872-1944) Nederlands 3 boeken
Techniek Softcover
Afmetingen 30 x 24 cm (h x b)
€ 50
Robert Indiana - Zelfportret 69 - 1973 - Originele litho kopen? Bied vanaf 80!
Robert Indiana (1928-2018) Amerikaans Zelfportret 69 - 1973 - Originele litho
Techniek Litho
Afmetingen 31.2 x 24.2 cm (h x b)
€ 80
Victor Vasarely - Vasarely kopen? Bied vanaf 20!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Vasarely
Techniek Hardcover
Afmetingen 28 x 21 cm (h x b)
€ 20
Victor Vasarely - Étude de mouvement - Zoo kopen? Bied vanaf 495!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Étude de mouvement - Zoo
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 495
Robert Indiana - "Love" - Teppich - limited Edition - drucksigniert kopen? Bied vanaf 150!
Robert Indiana (1928-2018) Amerikaans "Liefde" - Tapijt - Beperkte oplage - Gesigneerde print
Techniek Overig
Afmetingen 2 x 40 x 40 cm (h x b x d)
Gewicht 800 g
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 150
Direct kopen
Robert Indiana - "Summer Love" - Teppich - limited Edition - drucksigniert kopen? Bied vanaf 170!
Robert Indiana (1928-2018) Amerikaans "Zomerliefde" - Tapijt - Beperkte oplage - Gesigneerde print
Techniek Overig
Gewicht 800 g
€ 170
Direct kopen
Victor Vasarely - Ingelijste zeefdruk: Japet kopen? Bied vanaf 495!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Ingelijste zeefdruk: Japet
Afmetingen 62.5 x 57.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 495
Direct kopen
Piet Mondriaan - Verschoven van het licht tot in de mist kopen? Bied vanaf 65!
Piet Mondriaan (1872-1944) Nederlands Verschoven van het licht tot in de mist
Techniek Serie/Box
Afmetingen 50 x 35 cm (h x b)
€ 65
Direct kopen
Piet Mondriaan - Evolution Ausstellungsplakat Düsseldorf 2022 kopen? Bied vanaf 40!
Piet Mondriaan (1872-1944) Nederlands Poster van de tentoonstelling Evolution Düsseldorf 2022
Techniek Offset
Afmetingen 84.1 x 59.4 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen
Jack Youngerman - "Mandala (Black)" - Serigraphie - Auflage von 75 - handsigniert - (93 x 91 cm) kopen? Bied vanaf 450!
Jack Youngerman (1926) Amerikaans - Zeefdruk - Oplage van 75 - handgesigneerd - (93 x 91 cm)
Afmetingen 93 x 91 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 450
Direct kopen
Jack Youngerman - "Galaxy Blue" - Serigraphie - Auflage von 75 - handsigniert - (93 x 91 cm) kopen? Bied vanaf 500!
Jack Youngerman (1926) Amerikaans "Galaxy Blue" - Zeefdruk - Oplage van 75 - handgesigneerd - (93 x 91 cm)
Afmetingen 93 x 91 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 500
Direct kopen
Hans Koetsier - Zonder titel kopen? Bied vanaf 100!
Hans Koetsier (1930-1991) Nederlands Zonder titel
Afmetingen 50 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Direct kopen
Victor Vasarely - Gotha, zeefdruk kopen? Bied vanaf 495!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Gotha, zeefdruk
Afmetingen 66 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 495
Direct kopen
Victor Vasarely - Originalplatte - Vonal (1971) - Editions du Griffon Neuchâtel Schweiz kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Origineel bord - Vonal (1971) - Editions du Griffon Neuchâtel Zwitserland
Techniek Offset
Afmetingen 33 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Techniek Offset
Afmetingen 33 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Techniek Offset
Afmetingen 33 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen