5. Independent Group

Independent Group

Opgericht in 1952 - opgeheven in 1956

Independent Group

De Independent Group was een los verband dat bestond uit Britse vormgevers, architecten, fotografen en kunstenaars. Deze groep kwam regelmatig bijeen in het Institute of Contemporary Art in Londen. De belangstelling van deze groep ging uit naar massamedia, consumptiedrang en technologie. Dit wordt dan ook het uitgangspunt van hun werk. Ze werden geïnspireerd door zogenoemde 'lage' kunst. Met lage cultuur wordt over het algemeen de populaire cultuur bedoelt, in tegenstelling tot de 'hoge' cultuur waarmee algemene kunst in de daarvoor bestemde instituten bedoelt. Voor de Independent Group is het dagelijks leven met de bekende cliché's hun bron van inspiratie. Hiermee daagden ze de heersende modernistische opvatting uit. Door de populaire cultuur te introduceren in de Britse kunst hebben ze een aanzienlijke invloed gehad in de opkomst van Britse pop-art.

Bob Lokhorst - Etables kopen? Bied vanaf 100!
Bob Lokhorst (1900-1972) Nederlands Etables
TechniekAquarel
Afmetingen22 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Bob Lokhorst - Stilleven cactussen kopen? Bied vanaf 200!
Bob Lokhorst (1900-1972) Nederlands Stilleven cactussen
Afmetingen63 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200