5. Latemse School

Latemse School

Opgericht in 1898 - opgeheven in 1913

Latemse School

In België ontstond in de eerste helft van de 20e eeuw de Latemse School. Er zijn twee kunstenaarsgroepen die achtereen rondom Gent actief waren. Beide groepen hadden een diepe bewondering voor de natuur en een anti-academisch klimaat. Twee generaties lang waren zij enorm belangrijk voor de kunst in Vlaanderen.

De eerste groep werden ook wel de "mystiekers" genoemd en waren actief tussen 1898 en 1901. Deze groep bestond uit leerlingen van de Academie van Gent die zich wilden afzetten tegen het impressionisme. Ze werkten in de stijl van het realisme. Ze gingen de richting op van het zogenoemde stedelijk symbolisme. Hun inspiratie kwam uit het werk van de Vlaamse Primitieven en Brueghel. Er ontstond een kolonie, die bekend kwam te staan als de eerste Latemse School.

De tweede Latemse School ontstond rond 1905. Deze bestond uit expressionisten en had een grote invloed op de ontwikkeling van de latere modernistische bewegingen in België.

Volgens sommige critici zijn er ook nog een derde en vierde school aan te wijzen. Deze kunstenaars waren echter minder gegroepeerd.

Gustave De Smet - Het goede huis kopen? Bied vanaf 180!
Gustave De Smet (1877-1943) Belgisch Het goede huis
TechniekLitho
Afmetingen32 x 45 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 180
Constant Permeke - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Constant Permeke (1886-1952) Belgisch 2 boeken
TechniekSoftcover
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
€ 50
Albert Saverys - litho - Zicht op de Leie kopen? Bied vanaf 100!
Albert Saverys (1886-1964) Belgisch litho - Zicht op de Leie
TechniekLitho
Afmetingen51.8 x 61 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 100
Albert Servaes - Christus in de hof van Olijven kopen? Bied vanaf 950!
Albert Servaes (1883-1966) Belgisch Zwitsers Christus in de hof van Olijven
TechniekHoutskool
Afmetingen34 x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 950
Albert Servaes - De kus van Judas kopen? Bied vanaf 850!
Albert Servaes (1883-1966) Belgisch Zwitsers De kus van Judas
TechniekHoutskool
Afmetingen40 x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 850
Maurice Schelck - Landschap kopen? Bied vanaf 500!
Maurice Schelck (1907-1978) Belgisch Landschap
Afmetingen82 x 92 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 500
Gustave De Smet - Vrij schuttersgilde Deurle, Naniot Anvers kopen? Bied vanaf 100!
Gustave De Smet (1877-1943) Belgisch Vrij schuttersgilde Deurle, Naniot Anvers
TechniekKeramiek
Afmetingen25 x 25 x 2.5 cm (h x b x d)
Gewicht544 g
€ 100