Mooie aquatint/ets met thema "Leie in de winter" van kunstenaar Albert Saverys. Met de Leie op de voorgrond, een molen op de achtergrond, sneeuwlandschap in prachtige kleuren. Weṛk is ingelijst, met passe-partout en achter glas. Gesigneerd (geprint) op de afbeelding onderaan rechts met Saverys - Genummerd in potlood aan de linkerkant met 326/350.
Albert Saverys (1886–1964) was een Belgische kunstschilder, vooral bekend om zijn landschappen, marines en impressionistische taferelen van de Leiestreek. Hij werd geboren in Deinze en was een belangrijke vertegenwoordiger van de Latemse School, een kunstenaarsbeweging in Vlaanderen.
Zijn werk werd beïnvloed door het impressionisme en fauvistische kleurenpaletten. Saverys gebruikte vaak krachtige, expressieve penseelstreken en levendige kleuren om de natuur en het leven langs de Leie vast te leggen. Naast landschappen schilderde hij ook stillevens en portretten.
Hij genoot aanzienlijke erkenning in België en daarbuiten, met tentoonstellingen in binnen- en buitenland. Zijn kunst blijft vandaag gewaardeerd door verzamelaars en liefhebbers van de Vlaamse schilderkunst.