5. Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt

Opgericht in 1922

Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt, Maatschappij voor kunst en kunstliefhebbers, werd opgericht vanwege het slechte economische klimaat voor kunstenaars dat heerste in de jaren 20 van de vorige eeuw. De meeste van de leden hadden les gehad op de Amsterdamse Academie. Zoals de naam al zegt, is Maatschappij Rembrandt niet alleen voor kunstenaars, maar richt de vereniging zich ook op het publiek. Het doel van de kunstenaars van Maatschappij Rembrandt was dan ook om kunst onder het volk te brengen. Dit was niet alleen goed voor het volk, maar ook voor de kunstenaar die op deze manier meer verkoopt.

Jan Sluijters (jr.) - Model kopen? Bied vanaf 50!
Jan Sluijters (jr.) (1914-2005) Nederlands Model
TechniekHoutskool
Afmetingen50 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Afmetingen134 x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 1.100
Henri Frederic Boot - Portret (man met hoed) kopen? Bied vanaf 180!
Henri Frederic Boot (1877-1963) Nederlands Portret (man met hoed)
Afmetingen83.5 x 70.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 180
Max Nauta - unieke foto met Churchill-+-genumm/gesign. [plak]boek-+-diversen kopen? Bied vanaf 150!
Max Nauta (1896-1957) Nederlands unieke foto met Churchill-+-genumm/gesign. [plak]boek-+-diversen
TechniekGesigneerd boek
Afmetingen32 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Gerard van Vliet - Schuur aan het water kopen? Bied vanaf 35!
Gerard van Vliet (1880-1972) Nederlands Schuur aan het water
TechniekPotlood
Afmetingen25.5 x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Johan Ponsioen - Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930 kopen? Bied vanaf 30!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930
TechniekEts
Afmetingen28 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Willem Klijn - Het Koopje - Ets Vernis Mou - kopen? Bied vanaf 50!
Willem Klijn (1892-1961) Nederlands Het Koopje - Ets Vernis Mou -
TechniekEts
Afmetingen18 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Piet Landkroon - Gouache, Meisjes kopje - Ingelijst kopen? Bied vanaf 70!
Piet Landkroon (1907-1997) Nederlands Gouache, Meisjes kopje - Ingelijst
TechniekGouache
Afmetingen69 x 58.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 70
Willem Witjens - Katerveer Zwolle - Ets kopen? Bied vanaf 65!
Willem Witjens (1884-1962) Nederlands Katerveer Zwolle - Ets
TechniekEts
Afmetingen6.5 x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65