5. Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt

Opgericht in 1922

Maatschappij Rembrandt

Maatschappij Rembrandt, Maatschappij voor kunst en kunstliefhebbers, werd opgericht vanwege het slechte economische klimaat voor kunstenaars dat heerste in de jaren 20 van de vorige eeuw. De meeste van de leden hadden les gehad op de Amsterdamse Academie. Zoals de naam al zegt, is Maatschappij Rembrandt niet alleen voor kunstenaars, maar richt de vereniging zich ook op het publiek. Het doel van de kunstenaars van Maatschappij Rembrandt was dan ook om kunst onder het volk te brengen. Dit was niet alleen goed voor het volk, maar ook voor de kunstenaar die op deze manier meer verkoopt.

Johan Ponsioen - Stilleven met appels en aardewerken kruik kopen? Bied vanaf 750!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Stilleven met appels en aardewerken kruik
Afmetingen36 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 750
Gerard van Vliet - Schuur aan het water kopen? Bied vanaf 40!
Gerard van Vliet (1880-1972) Nederlands Schuur aan het water
TechniekPotlood
Afmetingen25.5 cm x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Roeland Koning - Pentekening kerk kopen? Bied vanaf 50!
Roeland Koning (1898-1985) Nederlands Pentekening kerk
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen46 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
€ 50
Willem Klijn - Heuvellandschap kopen? Bied vanaf 65!
Willem Klijn (1892-1961) Nederlands Heuvellandschap
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
€ 65
Willem Witjens - [toegeschreven] - olieverfschilderij in een Heijdenrijk lijst kopen? Bied vanaf 250!
Willem Witjens (1884-1962) Nederlands [toegeschreven] - olieverfschilderij in een Heijdenrijk lijst
Afmetingen55 cm x 78 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 250
Johan Ponsioen - Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930 kopen? Bied vanaf 30!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oud geveltje te Tiel, gesloopt februari 1930
TechniekEts
Afmetingen28 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Gerrit de Jong - De wildernis kopen? Bied vanaf 30!
Gerrit de Jong (1905-1978) Nederlands De wildernis
TechniekEts
Afmetingen27 cm x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 30
Jelle Troelstra - Slapend kind kopen? Bied vanaf 50!
Jelle Troelstra (1891-1979) Nederlands Slapend kind
TechniekPotlood
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Willem Witjens - Werksteiger Zuiderzeewerken Lelystad 1954 - Olieverf kopen? Bied vanaf 395!
Willem Witjens (1884-1962) Nederlands Werksteiger Zuiderzeewerken Lelystad 1954 - Olieverf
Afmetingen65 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
€ 395
Willem Klijn - Bijzonder origineel werk kopen? Bied vanaf 139!
Willem Klijn (1892-1961) Nederlands Bijzonder origineel werk
Afmetingen23 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 139
Willem Witjens - Molen Zeddam - Ets kopen? Bied vanaf 29!
Willem Witjens (1884-1962) Nederlands Molen Zeddam - Ets
TechniekEts
Afmetingen20 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 29
Willem Witjens - De Molen van Zeddam kopen? Bied vanaf 30!
Willem Witjens (1884-1962) Nederlands De Molen van Zeddam
TechniekEts
Afmetingen34.5 cm x 37.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 30