5. Minimal art

Minimal art

Opgericht in 1963

Minimal art

Minimal Art oftewel minimalisme is geen officiele georganiseerde groep of beweging. Met de term minimal art beschreven critici schijnbaar simpele geometrische constructies te beschrijven. Deze kunstvorm begon in de Verenigde Staten, en verspreidde zich toen naar het Europese continent. In Italië ontstond de aanverwante stroming Arte Povera. Het kwam op als reactie op het abstract expressionisme in de Verenigde Staten. Binnen de Minimal Art stroming probeerden de kunstenaars met zo eenvoudig mogelijke middelen een relatie aan te gaan met de omgeving. Dit zorgde voor een spanning, vanwege de tegenstelling met de omgeving, was waar het om draaide.

Jan Schoonhoven - Titel T87-15, 1987 kopen? Bied vanaf 2850!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands  Titel T87-15, 1987
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 77 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.850
Jan Schoonhoven - XXV ( Delft grafiek) kopen? Bied vanaf 775!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands XXV ( Delft grafiek)
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 775
Direct kopen
Jan Schoonhoven - Formatie met lijst! kopen? Bied vanaf 345!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Formatie met lijst!
Afmetingen 73 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 345
Direct kopen
Yves Klein - ZWEI FARBSERIGRAPHIEN " Den inre och den yttre rymden ......... kopen? Bied vanaf 1000!
Yves Klein (1928-1962) Frans TWEE KLEUREN SERIGRAFEN
Afmetingen 29 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 1.000
Direct kopen
Tony Cragg - Ingelijste ets: "wuste"(nette llijst!) kopen? Bied vanaf 350!
Tony Cragg (1949) Engels Duits Ingelijste ets: "wuste"(nette llijst!)
Techniek Ets
Afmetingen 48 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Richard Long - 3 gesigneerde kaarten kopen? Bied vanaf 120!
Richard Long (1945) Engels 3 gesigneerde kaarten
Techniek C-Print
Afmetingen 15 x 10 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 120
Direct kopen
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie C kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie C
Afmetingen 50 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Jan Schoonhoven - Structureel abstract - uit "Formatie" kopen? Bied vanaf 239!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Structureel abstract - uit "Formatie"
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 239
Direct kopen
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Afmetingen 50 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Jan Schoonhoven - handgesigneerde zeefdruk | 'Zonder titel' | 1989 (IN PRIJS VERLAAGD) kopen? Bied vanaf 750!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands handgesigneerde zeefdruk | 'Zonder titel' | 1989 (IN PRIJS VERLAAGD)
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 750
Direct kopen
Tony Cragg - Karbon kopen? Bied vanaf 949!
Tony Cragg (1949) Engels Duits Koolstof
Techniek Ets
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 949
Direct kopen
Jan Schoonhoven - Zeefdruk: Formatie H kopen? Bied vanaf 250!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands Zeefdruk: Formatie H
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Tony Cragg - Ingelijste ets: "wuste"(woestijn) kopen? Bied vanaf 350!
Tony Cragg (1949) Engels Duits Ingelijste ets: "wuste"(woestijn)
Techniek Ets
Afmetingen 48 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Jan Schoonhoven - T87-43 kopen? Bied vanaf 5000!
Jan Schoonhoven (1914-1994) Nederlands T87-43
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 5.000
Direct kopen