5. Moderne Kunstkring

Moderne Kunstkring

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1916

Moderne Kunstkring

In Amsterdam werd in 1910 een genootschap opgericht voor moderne kunstenaars, genaamd de Moderne Kunstkring. In feite was het een vereniging voor schilders die in de voorgaande jaren in Parijs hadden gewoond. De Moderne Kunstkring was belangrijk voor de introductie van het kubisme in Nederland. Het doel van de Moderne Kunstkring bij de oprichting was om een internationale salon te worden voor moderne kunst, zoals de Salon d'Automne in Parijs. Door de oprichting van de Hollandse Kunstkring, besloten enkele leden de Moderne Kunstkring te verlaten, hierbij zat o.a. Piet Mondriaan. Ook ontstond de groep Genootschap van Kunstenaren Moderne Kunstkring uit de Moderne Kunstkring in 1915. Uiteindelijk werd de Moderne Kunstkring ontbonden in 1916, omdat een grote groep schilders uit de kring besloten om de Nieuwe Kring in Bergen te vormen.

C.L. Dake - Waterlandschap met eenden kopen? Bied vanaf 50!
C.L. Dake (1857-1918) Nederlands Waterlandschap met eenden
Techniek Ets
Afmetingen 89 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Kees van Dongen - Litho: "Liggend naakt" (La Révolte des Anges") - 1951 kopen? Bied vanaf 199!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Litho: "Liggend naakt" (La Révolte des Anges") - 1951
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 199
Direct kopen
Kees van Dongen - Litho: "Karl Marx" (La révolte des anges") - 1951 kopen? Bied vanaf 199!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Litho: "Karl Marx" (La révolte des anges") - 1951
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
C.L. Dake - Poortje van het Metselaarsgilde in de Waag, ets kopen? Bied vanaf 40!
C.L. Dake (1857-1918) Nederlands Poortje van het Metselaarsgilde in de Waag, ets
Techniek Ets
Afmetingen 41 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
C.L. Dake - Nieuwe Werkhuis poort, ets kopen? Bied vanaf 40!
C.L. Dake (1857-1918) Nederlands Nieuwe Werkhuis poort, ets
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Kees van Dongen - Petite histoire pour petits et grands enfants' - Assiette au Beurre 1901, nr. 30 kopen? Bied vanaf 125!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Petite histoire pour petits et grands enfants' - Assiette au Beurre 1901, nr. 30
Techniek Litho
Afmetingen 31.5 x 24.5 cm (h x b)
€ 125
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 299!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Naakt. Staande vrouw.
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
€ 299
Direct kopen
Kees van Dongen - Croquis 1925 kopen? Bied vanaf 550!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Croquis 1925
Techniek Varia
Afmetingen 26 x 20 cm (h x b)
€ 550
Direct kopen
Kees van Dongen - Prière 1925 kopen? Bied vanaf 475!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Prière 1925
Techniek Varia
Afmetingen 25 x 19.5 cm (h x b)
€ 475
Direct kopen
Kees van Dongen - Portrait de Femme 1925 kopen? Bied vanaf 795!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Portrait de Femme 1925
Techniek Varia
Afmetingen 26 x 20 cm (h x b)
€ 795
Direct kopen