5. Moderne Kunstkring

Moderne Kunstkring

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1916

Moderne Kunstkring

In Amsterdam werd in 1910 een genootschap opgericht voor moderne kunstenaars, genaamd de Moderne Kunstkring. In feite was het een vereniging voor schilders die in de voorgaande jaren in Parijs hadden gewoond. De Moderne Kunstkring was belangrijk voor de introductie van het kubisme in Nederland. Het doel van de Moderne Kunstkring bij de oprichting was om een internationale salon te worden voor moderne kunst, zoals de Salon d'Automne in Parijs. Door de oprichting van de Hollandse Kunstkring, besloten enkele leden de Moderne Kunstkring te verlaten, hierbij zat o.a. Piet Mondriaan. Ook ontstond de groep Genootschap van Kunstenaren Moderne Kunstkring uit de Moderne Kunstkring in 1915. Uiteindelijk werd de Moderne Kunstkring ontbonden in 1916, omdat een grote groep schilders uit de kring besloten om de Nieuwe Kring in Bergen te vormen.

Piet Mondriaan - Verschoven van het licht tot in de mist kopen? Bied vanaf 65!
Piet Mondriaan (1872-1944) Nederlands Verschoven van het licht tot in de mist
Techniek Serie/Box
Afmetingen 50 x 35 cm (h x b)
€ 65
Kees van Dongen - l'assiette au beurre kopen? Bied vanaf 200!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans l'assiette au beurre
Techniek Litho
Afmetingen 59 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Kees van Dongen - Dame op de trap kopen? Bied vanaf 60!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Dame op de trap
Techniek Litho
Afmetingen 43 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Piet Mondriaan - 3 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Piet Mondriaan (1872-1944) Nederlands 3 boeken
Techniek Softcover
Afmetingen 30 x 24 cm (h x b)
€ 50
Lodewijk Schelfhout - Droge naald ets ‘Ajaccio’ kopen? Bied vanaf 100!
Techniek Droge Naald
Afmetingen 9 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Kees van Dongen - Espagnole 1925 kopen? Bied vanaf 395!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Espagnole 1925
Techniek Sjabloondruk
Afmetingen 26 x 19 cm (h x b)
€ 395
Kees van Dongen - In de garderobe - 1925 kopen? Bied vanaf 200!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans In de garderobe - 1925
Techniek Litho
Afmetingen 25 x 18.5 cm (h x b)
€ 200
Henri Victor Le Fauconnier - Écureuil roux kopen? Bied vanaf 200!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Écureuil roux
Techniek Aquarel
Afmetingen 37 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Jan Fekkes - Portret van Ludwig van Beethoven kopen? Bied vanaf 175!
Jan Fekkes (1885-1933) Nederlands Portret van Ludwig van Beethoven
Techniek Litho
Afmetingen 52 x 42 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Jan Toorop - Portret van Marietje Hendrika Otterloo. kopen? Bied vanaf 35!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Portret van Marietje Hendrika Otterloo.
Techniek Rotaprint
Afmetingen 37 x 31 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 35
John Raedecker - Dansende faun kopen? Bied vanaf 20!
John Raedecker (1885-1956) Nederlands Dansende faun
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Charley Toorop - 3 boekwerken kopen? Bied vanaf 50!
Charley Toorop (1891-1955) Nederlands 3 boekwerken
Techniek Hardcover
Afmetingen 23 x 22 cm (h x b)
€ 50
Piet Mondriaan - Evolution Ausstellungsplakat Düsseldorf 2022 kopen? Bied vanaf 40!
Piet Mondriaan (1872-1944) Nederlands Poster van de tentoonstelling Evolution Düsseldorf 2022
Techniek Offset
Afmetingen 84.1 x 59.4 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen
Otto van Rees - A still life with aster flowers kopen? Bied vanaf 2250!
Otto van Rees (1884-1957) Nederlands A still life with aster flowers
Afmetingen 62 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 2.250
Direct kopen
Jan Sluijters - Baby in de wieg kopen? Bied vanaf 31!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Baby in de wieg
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 37 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 31
Direct kopen
John Raedecker - Litho: Hert - 1947 kopen? Bied vanaf 45!
John Raedecker (1885-1956) Nederlands Litho: Hert - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 63 x 49 cm (h x b)
€ 45
Direct kopen
Kees van Dongen - Figuren in een Oosterse steeg kopen? Bied vanaf 650!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Figuren in een Oosterse steeg
Techniek Houtskool
Afmetingen 13.5 x 11.2 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 650
Direct kopen
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 32 x 28 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Direct kopen
C.L. Dake - Trekvaart naar een werk van Anton Mauve kopen? Bied vanaf 45!
C.L. Dake (1857-1918) Nederlands Trekvaart naar een werk van Anton Mauve
Techniek Litho
Afmetingen 46.5 x 34.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Direct kopen
C.L. Dake - Vieux pontac naar een werk van Alexander Hugo Bakker Korff. kopen? Bied vanaf 50!
C.L. Dake (1857-1918) Nederlands Vieux pontac naar een werk van Alexander Hugo Bakker Korff.
Techniek Litho
Afmetingen 36.5 x 44.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Kees van Dongen - Colère 1925 kopen? Bied vanaf 725!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Colère 1925
Techniek Sjabloondruk
Afmetingen 26 x 19 cm (h x b)
€ 725
Direct kopen
Jan Toorop - Inkttekening: Landschap nabij Hergiswil, Zwitserland kopen? Bied vanaf 1500!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Inkttekening: Landschap nabij Hergiswil, Zwitserland
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 23.5 x 18 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 1.500
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 78.5 x 54.5 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 69
Direct kopen
Kees van Dongen - de Seine kopen? Bied vanaf 850!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans de Seine
Techniek Litho
Afmetingen 57 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Direct kopen
Kees van Dongen - Les Lépreuses kopen? Bied vanaf 200!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Les Lépreuses
Techniek Litho
Afmetingen 54 x 44 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Direct kopen
Kees van Dongen - 2 boekwerken: - De grote ogen (2010) - Boymans (1990) kopen? Bied vanaf 50!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans 2 boekwerken: - De grote ogen (2010) - Boymans (1990)
Techniek Softcover
Afmetingen 28 x 21 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
Kees van Dongen - Mille nuits et une nuit (1001 Nacht) kopen? Bied vanaf 275!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Mille nuits et une nuit (1001 Nacht)
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 23 x 19 cm (h x b)
€ 275
Direct kopen
Leo Gestel - Blaricum in de sneeuw kopen? Bied vanaf 700!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands Blaricum in de sneeuw
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 60 x 76 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 700
Direct kopen
Kees van Dongen - Litho: "La révolte des anges" - 1951 kopen? Bied vanaf 199!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Litho: "La révolte des anges" - 1951
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Kees van Dongen - Litho: Erotische voorstelling - 1951 kopen? Bied vanaf 199!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Litho: Erotische voorstelling - 1951
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 189!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Naakt. Staande vrouw.
Techniek Rotaprint
Afmetingen 25 x 20 cm (h x b)
€ 189
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 31.5 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Leo Gestel - Meisje en eenhoorn. Fantastische voorstelling. kopen? Bied vanaf 59!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands Meisje en eenhoorn. Fantastische voorstelling.
Afmetingen 27 x 21.5 cm (h x b)
€ 59
Direct kopen
C.L. Dake - Leprozenpoort, ets kopen? Bied vanaf 40!
C.L. Dake (1857-1918) Nederlands Leprozenpoort, ets
Techniek Ets
Afmetingen 40 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Lodewijk Schelfhout - Le Chateau II, droge naald ets (zeer zeldzaam, groot) kopen? Bied vanaf 575!
Lodewijk Schelfhout (1881-1943) Nederlands Le Chateau II, droge naald ets (zeer zeldzaam, groot)
Techniek Droge Naald
Afmetingen 55 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 575
Direct kopen
Lodewijk Schelfhout - "De Droom van Jozef" kopen? Bied vanaf 40!
Lodewijk Schelfhout (1881-1943) Nederlands "De Droom van Jozef"
Techniek Ets
Afmetingen 16 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Direct kopen
Kees van Dongen - Affiche "Le chemin de la vertu/Weg van de deugd " kopen? Bied vanaf 65!
Kees van Dongen (1877-1968) Nederlands Frans Affiche "Le chemin de la vertu/Weg van de deugd "
Afmetingen 60 x 40 cm (h x b)
€ 65
Direct kopen
Friso ten Holt (1921-1997) Nederlands Ingelijste ets - 1961
Techniek Ets
Afmetingen 40.5 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 49
Direct kopen
C.L. Dake - Waterlandschap met eenden kopen? Bied vanaf 50!
C.L. Dake (1857-1918) Nederlands Waterlandschap met eenden
Techniek Ets
Afmetingen 89 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 27 cm (h x b)
€ 199
Direct kopen