5. Natuurlijk Ned. figuratieve kunst

Natuurlijk Ned. figuratieve kunst

Opgericht in 1970 - opgeheven in 2010

Natuurlijk: Nederlandse figuratieve kunst 1970-2010

Sinds 1974 verzamelt ING kunst, wat geresulteerd heeft in de ING Collectie, een van de grootste bedrijfscollecties in Nederland. De focus bij het verzamelbeleid ligt op hedendaagse Nederlandse figuratieve kunst. Na ruim 35 verzamelen besloot ING Collectie in 2010 om 267, van 51 kunstenaars, te doneren aan het Drents Museum in Assen. Het doel van deze donatie was om een deel van collectie permanent aan het publiek te kunnen tonen. Daarom zullen de permanent bij het Drents Museum ondergebrachte werken in wisselende samenstelling in het museum te zien zijn. De gedoneerde werken vormen een representatieve dwarsdoorsnede van de ING Collectie. Zodoende moet de bezoeker van het museum een beeld kunnen krijgen van de inhoud van de ING Collectie.

Peter van Poppel - De schilder en zijn model kopen? Bied vanaf 135!
Peter van Poppel (1945) Nederlands De schilder en zijn model
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 66 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 135
Direct kopen
Wout Muller - De eigenaardigheden van tamme rassen II, litho kopen? Bied vanaf 50!
Wout Muller (1946-2000) Nederlands De eigenaardigheden van tamme rassen II, litho
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Wout Muller - De eigenaardigheden van tamme rassen I, litho kopen? Bied vanaf 50!
Wout Muller (1946-2000) Nederlands De eigenaardigheden van tamme rassen I, litho
Techniek Litho
Afmetingen 28 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Han Mes - Stilleven met objecten. 1963. kopen? Bied vanaf 129!
Han Mes (1936) Nederlands Stilleven met objecten. 1963.
Afmetingen 42 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 129
Direct kopen
Gerti Bierenbroodspot - Minoïsche krijger kopen? Bied vanaf 250!
Gerti Bierenbroodspot (1940) Nederlands Minoïsche krijger
Techniek Litho
Afmetingen 121 x 80.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Pat Andrea - Unica kopen? Bied vanaf 1599!
Pat Andrea (1942) Nederlands Unica
Techniek Potlood
Afmetingen 27 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.599
Direct kopen
Pat Andrea - Unica kopen? Bied vanaf 1199!
Techniek Potlood
Afmetingen 9 x 6 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.199
Direct kopen
Piet Sebens - olieverf op paneel - stilleven: groene pruimen op schaal - 1988 kopen? Bied vanaf 1000!
Piet Sebens (1961) Nederlands olieverf op paneel - stilleven: groene pruimen op schaal - 1988
Afmetingen 38 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Direct kopen