5. Op-art

Op-art

Opgericht in 1963 - opgeheven in 1966

Op-Art

Hoewel alle kunst in zekere mate gebruik maakt van optische illusies, wordt er bij Op-Art specifiek optische fenomenen gebruikt om de normale waarnemingsprocessen in verwarring te brengen. Met verschillende technieken worden illusies gecreëerd, zoals bewegingen. Bij Op-Art is de deelname van de kijker nodig, om het kunstwerk compleet te maken. Op-Art is dan ook een afkorting van ‘Optical Art’ (optische kunst). In de naam kan ook een verwijzing naar Pop-Art worden gevonden, die aan het eind van de jaren zestig zijn einde vond, en waarvan Op-Art als een vervanging werd beschouwd. Deze nieuwe stijl vertaalde zich ook in de mode, interieurontwerp en grafische vormgeving.

Victor Vasarely - Vasarely kopen? Bied vanaf 20!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Vasarely
Techniek Hardcover
Afmetingen 28 x 21 cm (h x b)
€ 20
Victor Vasarely - Ingelijste zeefdruk: Japet kopen? Bied vanaf 495!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Ingelijste zeefdruk: Japet
Afmetingen 62.5 x 57.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 495
Victor Vasarely - Étude de mouvement - Zoo kopen? Bied vanaf 495!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Étude de mouvement - Zoo
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 495
Larry Poons - Siebdruck - Auflage von 175 - signiert - nummeriert - (76 x 56 cm) kopen? Bied vanaf 399!
Larry Poons (1937) Amerikaans Siebdruck - Auflage von 175 - signiert - nummeriert - (76 x 56 cm)
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 399
Direct kopen
Walter Leblanc - Torsions - Litho - Gesigneerd - 73x55 cm - 1978 kopen? Bied vanaf 190!
Walter Leblanc (1932-1986) Belgisch Torsions - Litho - Gesigneerd - 73x55 cm - 1978
Techniek Litho
Afmetingen 73 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 190
Direct kopen
Larry Poons (1937) Amerikaans Zeefdruk - oplage van 175 - gesigneerd - genummerd - (76 x 56 cm)
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 399
Direct kopen
Servulo Esmeraldo - 5 carborandum etsen in kleur kopen? Bied vanaf 250!
Servulo Esmeraldo (1929-2017) Braziliaans 5 carborandum etsen in kleur
Techniek Ets
Afmetingen 38 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Victor Vasarely - Gotha, zeefdruk kopen? Bied vanaf 495!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Gotha, zeefdruk
Afmetingen 66 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 495
Direct kopen
Victor Vasarely - Originalplatte - Vonal (1971) - Editions du Griffon Neuchâtel Schweiz kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Origineel bord - Vonal (1971) - Editions du Griffon Neuchâtel Zwitserland
Techniek Offset
Afmetingen 33 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Techniek Offset
Afmetingen 33 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Techniek Offset
Afmetingen 33 x 33 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen