5. Op-art

Op-art

Opgericht in 1963 - opgeheven in 1966

Op-Art

Hoewel alle kunst in zekere mate gebruik maakt van optische illusies, wordt er bij Op-Art specifiek optische fenomenen gebruikt om de normale waarnemingsprocessen in verwarring te brengen. Met verschillende technieken worden illusies gecreëerd, zoals bewegingen. Bij Op-Art is de deelname van de kijker nodig, om het kunstwerk compleet te maken. Op-Art is dan ook een afkorting van ‘Optical Art’ (optische kunst). In de naam kan ook een verwijzing naar Pop-Art worden gevonden, die aan het eind van de jaren zestig zijn einde vond, en waarvan Op-Art als een vervanging werd beschouwd. Deze nieuwe stijl vertaalde zich ook in de mode, interieurontwerp en grafische vormgeving.

Victor Vasarely - 3 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars 3 boeken
TechniekHardcover
Afmetingen25 x 25 cm (h x b)
€ 50
Francois Morellet - Ohne Titel. 70er Jahre Seltene Radierung, Prägung/Blinddruck 93/100 kopen? Bied vanaf 525!
Francois Morellet (1926-2016) Frans Zonder titel. Zeldzame ets uit de jaren 70, reliëf/blinde afdruk 93/100
TechniekPreeg/Blinddruk
Afmetingen49.6 x 43.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 525
Victor Vasarely - Kleuren compositie met goudkleur kopen? Bied vanaf 275!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars Kleuren compositie met goudkleur
Afmetingen59 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 275
Francois Morellet - 40.000 Autos (Schwarz) kopen? Bied vanaf 875!
Francois Morellet (1926-2016) Frans 40.000 auto's (zwart)
Afmetingen80 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 875
Francois Morellet - Francois Morellet - 40.000 Quadrate (Weiß) kopen? Bied vanaf 875!
Francois Morellet (1926-2016) Frans Francois Morellet - 40.000 vierkantjes (wit)
Afmetingen80 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 875
Victor Vasarely - gesigneerde zeefdruk - prent 190 kopen? Bied vanaf 395!
Victor Vasarely (1906-1997) Frans Hongaars gesigneerde zeefdruk - prent 190
Afmetingen60 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395