5. Teekenmaatschappij

Teekenmaatschappij

Opgericht in 1876 - opgeheven in 1938

Hollandsche Teekenmaatschappij

Binnen Nederland hadden de aquarellisten tot de oprichting van de Hollandsche Teekenmaatschappij in Den Haag weinig tot geen podium om hun werken te exposeren. Daarom werd er besloten om hier een vereniging voor op te richten die aquarellen op de markt kon stimuleren. Op deze manier ontstond de Hollandsche Teekenmaatschappij. De Teekenmaatschappij is een stille dood gestorven, met het laatste bericht omstreeks 1938.

Johannes Evert Akkeringa - Stilleven met sneeuwklokjes en vogels kopen? Bied vanaf 200!
Johannes Evert Akkeringa (1861-1942) Nederlands Stilleven met sneeuwklokjes en vogels
TechniekAquarel
Afmetingen36 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Marius Bauer - Stadspoort kopen? Bied vanaf 195!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands Stadspoort
TechniekEts
Afmetingen31 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 195
Isaac Israels - Acht tekeningen kopen? Bied vanaf 85!
Isaac Israels (1865-1934) Nederlands Acht tekeningen
TechniekSoftcover
Afmetingen35 x 28 cm (h x b)
Huidig bod
€ 85
1 bieding
Willem Maris - Eenden in het gras kopen? Bied vanaf 1100!
Willem Maris (1844-1910) Nederlands Eenden in het gras
TechniekGouache
Afmetingen45 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 1.800
8 biedingen
Jacob Maris - zonder titel kopen? Bied vanaf 900!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands zonder titel
Afmetingen18 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
€ 900
Otto Eerelman - Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen nr.18 het Bretagnerpaard
TechniekLitho
Afmetingen44.5 x 59 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 50
Otto Eerelman - Paardenrassen kopen? Bied vanaf 50!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Paardenrassen
TechniekLitho
€ 50
Johan Hendrik van Mastenbroek - Aan de kade in Rotterdam kopen? Bied vanaf 850!
Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945) Nederlands Aan de kade in Rotterdam
TechniekAquarel
Afmetingen45 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 850
Otto Eerelman - EAST PRUSSIAN HORSE kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands EAST PRUSSIAN HORSE
TechniekLitho
Afmetingen64 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Otto Eerelman - horse persane kopen? Bied vanaf 250!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands horse persane
TechniekLitho
Afmetingen64 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Jan Voerman - 3 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Jan Voerman (1857-1941) Nederlands 3 boeken
TechniekHardcover
Afmetingen24 x 17 cm (h x b)
€ 50
Hendrik Willem Mesdag - 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama kopen? Bied vanaf 50!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands 5 boekwerken, incl. uitklapbaar Panorama
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 22 cm (h x b)
€ 50
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 350!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Portret - olieverf - 1924
Afmetingen100 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Jan Hendrik Weissenbruch - Landweg met bosrand kopen? Bied vanaf 625!
Jan Hendrik Weissenbruch (1824-1903) Nederlands Landweg met bosrand
TechniekGouache
Afmetingen30 x 20 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 625
Johan Hendrik van Mastenbroek - Dorp Overschie en boerderij aan de Schie kopen? Bied vanaf 640!
Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945) Nederlands Dorp Overschie en boerderij aan de Schie
TechniekAquarel
Afmetingen39 x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 640
Willy Sluiter - Vollendamse Vissers kopen? Bied vanaf 650!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Vollendamse Vissers
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen56 x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Jozef Israëls - Twee heren kopen? Bied vanaf 650!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Twee heren
TechniekHoutskool
Afmetingen52 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 650
Johannes Bosboom - Geen titel. kopen? Bied vanaf 250!
Johannes Bosboom (1817-1891) Nederlands Geen titel.
TechniekAquarel
Afmetingen44 x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Willy Sluiter - Woonwagens kopen? Bied vanaf 375!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Woonwagens
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen69 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 375
Hendrik Willem Mesdag - PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen kopen? Bied vanaf 9500!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands PaardenKoets in duinlandschap nabij Scheveningen
Afmetingen35 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 9.500
Marius Bauer - ets- proefdruk- nr.71, gesigneerd r.o. kopen? Bied vanaf 99!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands ets- proefdruk- nr.71, gesigneerd r.o.
TechniekEts
Afmetingen21 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 99
Marius Bauer - De Sfinx van Gizeh, litho kopen? Bied vanaf 450!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands De Sfinx van Gizeh, litho
TechniekLitho
Afmetingen41 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 450
Jozef Israëls - zijn vrouw Aleida - handgesigneerde ets uit 1875 kopen? Bied vanaf 295!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands zijn vrouw Aleida - handgesigneerde ets uit 1875
TechniekEts
Afmetingen42 x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295