5. Teekenmaatschappij

Teekenmaatschappij

Opgericht in 1876 - opgeheven in 1938

Hollandsche Teekenmaatschappij

Binnen Nederland hadden de aquarellisten tot de oprichting van de Hollandsche Teekenmaatschappij in Den Haag weinig tot geen podium om hun werken te exposeren. Daarom werd er besloten om hier een vereniging voor op te richten die aquarellen op de markt kon stimuleren. Op deze manier ontstond de Hollandsche Teekenmaatschappij. De Teekenmaatschappij is een stille dood gestorven, met het laatste bericht omstreeks 1938.

Louis Willem van Soest - Laantje met wandelende vrouw kopen? Bied vanaf 90!
Louis Willem van Soest (1867-1948) Nederlands Laantje met wandelende vrouw
Techniek Gouache
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 90
Marius Bauer - 10x litho - Carel ende Elegast, gemonogrameerd kopen? Bied vanaf 175!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands 10x litho - Carel ende Elegast, gemonogrameerd
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Fredericus van Rossum du Chattel - WATERGEZICHT kopen? Bied vanaf 250!
Fredericus van Rossum du Chattel (1856-1917) Nederlands WATERGEZICHT
Techniek Aquarel
Afmetingen 60 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Johannes Bosboom - Prinsenhof, Delft kopen? Bied vanaf 90!
Johannes Bosboom (1817-1891) Nederlands Prinsenhof, Delft
Techniek Ets
Afmetingen 24.8 x 18.2 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 90
Jacob Maris - 2 boeken en 1 ets kopen? Bied vanaf 95!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands 2 boeken en 1 ets
Techniek Softcover
Afmetingen 27.5 x 22 cm (h x b)
€ 95
Jacob Maris - Landschap kopen? Bied vanaf 25!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands Landschap
Techniek Gravure
Afmetingen 17 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 25
Marius Bauer - ets - Huizen in Stanboel nr. 76 - gesigneerd kopen? Bied vanaf 125!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands ets - Huizen in Stanboel nr. 76 - gesigneerd
Techniek Ets
Afmetingen 29 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Direct kopen
Jozef Israëls - Het oude paar kopen? Bied vanaf 100!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Het oude paar
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen
Willy Sluiter - Man op een paard kopen? Bied vanaf 80!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Man op een paard
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 21.6 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Willem van Konijnenburg - Man met twee ossen kopen? Bied vanaf 100!
Willem van Konijnenburg (1868-1943) Nederlands Man met twee ossen
Afmetingen 27.5 x 27 cm (h x b)
Drager Board
€ 100
Direct kopen
Willy Sluiter - Spelende kinderen kopen? Bied vanaf 750!
Willy Sluiter (1873-1949) Nederlands Spelende kinderen
Techniek Aquarel
Afmetingen 23 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Direct kopen
Otto Eerelman - Tweeluik van paarden kopen? Bied vanaf 100!
Otto Eerelman (1839-1926) Nederlands Tweeluik van paarden
Techniek Overig
Afmetingen 45 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Glas
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen
Johan Hendrik van Mastenbroek - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 20!
Johan Hendrik van Mastenbroek (1875-1945) Nederlands Stadsgezicht
Techniek Litho
Afmetingen 52 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 20
Direct kopen
Techniek Gouache
Afmetingen 40 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 248
Direct kopen
Marius Bauer - Ali Baba in de schatkamer, ets kopen? Bied vanaf 250!
Marius Bauer (1867-1932) Nederlands Ali Baba in de schatkamer, ets
Techniek Ets
Afmetingen 57 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Louis Willem van Soest - vrouw in laantje kopen? Bied vanaf 50!
Louis Willem van Soest (1867-1948) Nederlands vrouw in laantje
Techniek Gouache
Afmetingen 61 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Techniek Offset
Afmetingen 53 x 87 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Marius Bauer - Ingelijste ets: in Stamboel - 1890 kopen? Bied vanaf 375!
Techniek Ets
Afmetingen 84.5 x 74.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Direct kopen
Jozef Israëls - De Drenkeling kopen? Bied vanaf 149!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands De Drenkeling
Techniek Gravure
Afmetingen 49 x 73 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 149
Direct kopen
Albert Roelofs - De Guitaar - Ets kopen? Bied vanaf 38!
Albert Roelofs (1877-1920) Nederlands De Guitaar - Ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 33 x 27 cm (h x b)
€ 38
Direct kopen
Isaac Israels - World Antiques - 3 Kunst- & Antiekveiling jaarboeken kopen? Bied vanaf 20!
Isaac Israels (1865-1934) Nederlands World Antiques - 3 Kunst- & Antiekveiling jaarboeken
Techniek Hardcover
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
€ 20
Direct kopen
Jacob Maris - Zittend Meisje kopen? Bied vanaf 75!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands Zittend Meisje
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 33 x 24 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Johannes Evert Akkeringa - Geen titel kopen? Bied vanaf 160!
Johannes Evert Akkeringa (1861-1942) Nederlands Geen titel
Techniek Potlood
Afmetingen 42.5 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 160
Direct kopen
Hendrik Willem Mesdag - & Antonio Mancini : 3 boekwerken kopen? Bied vanaf 60!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands & Antonio Mancini : 3 boekwerken
Techniek Softcover
Afmetingen 26.5 x 22.5 cm (h x b)
€ 60
Direct kopen