5. Teekenmaatschappij

Teekenmaatschappij

Opgericht in 1876 - opgeheven in 1938

Hollandsche Teekenmaatschappij

Binnen Nederland hadden de aquarellisten tot de oprichting van de Hollandsche Teekenmaatschappij in Den Haag weinig tot geen podium om hun werken te exposeren. Daarom werd er besloten om hier een vereniging voor op te richten die aquarellen op de markt kon stimuleren. Op deze manier ontstond de Hollandsche Teekenmaatschappij. De Teekenmaatschappij is een stille dood gestorven, met het laatste bericht omstreeks 1938.

Er worden 20 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Jozef Israels - Oude man - Ets kopen? Bied vanaf 175!
Jozef Israels - Oude man - Ets

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorlenteman

Periode1800 t/m 1899
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen23 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jozef Israels - Map met 8 tekeningen/koperdiepdrukken kopen? Bied vanaf 105!
Jozef Israels - Map met 8 tekeningen/koperdiepdrukken

Varia

Geplaatst doormplein

Jaartal1965
Afmetingen28 cm x 35 cm (h x b)
Louis Willem van Soest - Boerderij tussen de bomen kopen? Bied vanaf 150!
Louis Willem van Soest - Boerderij tussen de bomen

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorErwinKoster

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen75 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter de Josselin de Jong - Portret Jacob Maris kopen? Bied vanaf 100!
Pieter de Josselin de Jong - Portret Jacob Maris

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorciscus_9com

TechniekDroge Naald
Afmetingen20 cm x 16 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924 kopen? Bied vanaf 450!
Willy Sluiter - Portret - olieverf - 1924

Geplaatst doorARTillery

Jaartal1924
Afmetingen100 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Marius Bauer - Ets: een vrouw op een ezel (mooi passe-partout om werk!) kopen? Bied vanaf 99!
Marius Bauer - Ets: een vrouw op een ezel (mooi passe-partout om werk!)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekEts
Afmetingen13.5 cm x 9 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Marius Bauer - ets: turkse vrouwen (mooi passe-partout om werk, kan direct worden ingelijst!) kopen? Bied vanaf 99!
Marius Bauer - ets: turkse vrouwen (mooi passe-partout om werk, kan direct worden ingelijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekEts
Afmetingen7 cm x 7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Marius Bauer - ets: een koopman (mooi passe-partout om werk, kan direct worden ingelijst!) kopen? Bied vanaf 99!
Marius Bauer - ets: een koopman (mooi passe-partout om werk, kan direct worden ingelijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekEts
Afmetingen6 cm x 7.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Marius Bauer - Ets - gesigneerd kopen? Bied vanaf 75!
Marius Bauer - Ets - gesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekEts
Afmetingen23 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Albert Roelofs - Vrouw in interieur bij een wieg - Kleurets kopen? Bied vanaf 135!
Albert Roelofs - Vrouw in interieur bij een wieg - Kleurets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorStrechgel

TechniekEts
Afmetingen30.5 cm x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider kopen? Bied vanaf 75!
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider

Prenten voor 1900

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1895
TechniekEts
Afmetingen38 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider kopen? Bied vanaf 100!

Prenten voor 1900

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1895
TechniekEts
Afmetingen36 cm x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Floris Verster - Mestvaalten bij avond - Scherjon No.12 kopen? Bied vanaf 60!
Floris Verster - Mestvaalten bij avond - Scherjon No.12

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

TechniekProefdruk
Afmetingen20.5 cm x 29.5 cm (h x b)
Floris Verster - Schepen in haven - Scherjon No.18 kopen? Bied vanaf 75!
Floris Verster - Schepen in haven - Scherjon No.18

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

TechniekProefdruk
Afmetingen21 cm x 29 cm (h x b)
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider kopen? Bied vanaf 65!

Prenten voor 1900

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1895
TechniekEts
Afmetingen28.5 cm x 18.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846 kopen? Bied vanaf 20!
Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846

Prenten voor 1900

Geplaatst doorciscus_9com

Jaartal1846
TechniekLitho
Afmetingen15.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdNaam gedrukt
IngelijstNiet Ingelijst
Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee kopen? Bied vanaf 300!
Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee

Prenten voor 1900

Geplaatst doorRobert100

Jaartal1879
TechniekEts
Afmetingen92 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944 kopen? Bied vanaf 750!
Willy Sluiter - Olieverf op doek: Heren portret - 1944

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1944
Afmetingen78 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Louis Willem van Soest - Boerderijen tussen de bomen kopen? Bied vanaf 200!
Louis Willem van Soest - Boerderijen tussen de bomen

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorErwinKoster

TechniekAquarel
Afmetingen76 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bernardus Johannes Blommers - Portret van Marijke", gesigneerd voluit l.o en 'Amsterdam 1894' kopen? Bied vanaf 350!
Bernardus Johannes Blommers - Portret van Marijke", gesigneerd voluit l.o en 'Amsterdam 1894'

Geplaatst doorTras

Jaartal1894
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst