5. Vrij Beelden

Vrij Beelden

Opgericht in 1946 - opgeheven in 1955

Vrij Beelden

Vrij Beelden was de eerste groepering van kunstenaars in Nederland die na de oorlog streefde naar een meer abstracte en experimentele wijze van schilderen. Na de oorlog heersten er allerlei vooroordelen tegen de non-figuratieve kunst, en Vrij Beelden zette zich hier tegen af. De groep kwam voort uit de groep ’12 schilders’, die was gericht om kunst in enige mate gelijkgericht af te stemmen op de nieuwe, naoorlogse tijd. De Vrij Beelden grepen terug op de abstracte kunst van voor de oorlog. De groep had een sterk individualistische geest en eisten volledige artistieke vrijheid op voor de kunstenaar. De groep bestond voor het grootste deel uit Amsterdamse kunstenaars, die in hun werk nog sterke figuratieve invloeden toonden, maar er zaten ook een paar Hagenaars en een paar Rotterdammers bij. In de abstracte kunst van Vrij Beelden was de fantasie, en niet de werkelijkheid het uitgangspunt. Als gevolg van interne onenigheden vond er in 1950 een afsplitsing plaats, en werd de groep ‘Creatie’ gevormd. Uiteindelijk ging de groep op in de Liga Nieuwe Beelden.

Techniek Litho
Afmetingen 19.5 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 250
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Piet van Stuivenberg - Inkttekening man op paard kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Inkttekening man op paard
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 20.5 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Andre van der Vossen - houtsnede 'Kwakelbrug, Edam' kopen? Bied vanaf 45!
Andre van der Vossen (1893-1963) Nederlands houtsnede 'Kwakelbrug, Edam'
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 33 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Harry van Kruiningen - Zeeland 1953 - Litho kopen? Bied vanaf 75!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Zeeland 1953 - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 23.5 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Andre van der Vossen - Edam, tekening kopen? Bied vanaf 20!
Andre van der Vossen (1893-1963) Nederlands Edam, tekening
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 40 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 40 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 20
Piet van Stuivenberg - zonder titel. kopen? Bied vanaf 40!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands zonder titel.
Techniek Litho
Afmetingen 24 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Piet van Stuivenberg - Zonder titel. kopen? Bied vanaf 40!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Zonder titel.
Techniek Litho
Afmetingen 24 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Andre Volten - 3 boekwerken, uit 2022 / 2000 / 1966 kopen? Bied vanaf 50!
Andre Volten (1925-2002) Nederlands 3 boekwerken, uit 2022 / 2000 / 1966
Techniek Hardcover
Afmetingen 30 x 24 cm (h x b)
€ 50
Harry van Kruiningen - Edgar Allan Poe 1977 kopen? Bied vanaf 60!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Edgar Allan Poe 1977
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 60
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 38 cm (h x b)
€ 60
Piet van Stuivenberg - Litho met collage: Ard Schenk - unicum - 1966 kopen? Bied vanaf 50!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Litho met collage: Ard Schenk - unicum - 1966
Techniek Litho
Afmetingen 76 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Techniek Ets
Afmetingen 52.5 x 38.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 89
Direct kopen
Techniek Ets
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 89
Direct kopen
Andre van der Vossen - houtsnede Volendam kopen? Bied vanaf 50!
Andre van der Vossen (1893-1963) Nederlands houtsnede Volendam
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 33 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Koos van Vlijmen - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 55!
Koos van Vlijmen (1909-1989) Nederlands Abstracte compositie
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Direct kopen
Koos van Vlijmen - Abstract kopen? Bied vanaf 45!
Koos van Vlijmen (1909-1989) Nederlands Abstract
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 69 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Direct kopen
Andre van der Vossen - Abstracte compositie, olieverf op doek (zeer mooi ingelijst, groot) kopen? Bied vanaf 1495!
Andre van der Vossen (1893-1963) Nederlands Abstracte compositie, olieverf op doek (zeer mooi ingelijst, groot)
Afmetingen 77 x 112 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.495
Direct kopen
Anton Rooskens - Vogelman kopen? Bied vanaf 450!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Vogelman
Techniek Litho
Afmetingen 53 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Direct kopen
Anton Rooskens - Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 825!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Kleurenlitho
Techniek Litho
Afmetingen 103 x 82 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 825
Direct kopen
Willem Hussem - Compositie met zwart en rode blokjes kopen? Bied vanaf 225!
Willem Hussem (1900-1974) Nederlands Compositie met zwart en rode blokjes
Afmetingen 56 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Direct kopen
Willem Hussem - Compositie met gekruiste lijnen in groen op blauw kopen? Bied vanaf 225!
Willem Hussem (1900-1974) Nederlands Compositie met gekruiste lijnen in groen op blauw
Afmetingen 100 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Direct kopen
Gerrit Benner - handgesigneerde kleurenzeefdruk | 'Landschap' | ca.1981 kopen? Bied vanaf 3000!
Gerrit Benner (1897-1981) Nederlands handgesigneerde kleurenzeefdruk | 'Landschap' | ca.1981
Afmetingen 42 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 3.000
Direct kopen
Willem Hussem - Compositie met gekruiste lijnen in blauw, zwart en groen kopen? Bied vanaf 225!
Willem Hussem (1900-1974) Nederlands Compositie met gekruiste lijnen in blauw, zwart en groen
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 225
Direct kopen
Wim Sinemus - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 500!
Wim Sinemus (1903-1987) Nederlands Abstracte compositie
Techniek Gouache
Afmetingen 66 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Direct kopen
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Direct kopen
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Direct kopen
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Direct kopen
Harry van Kruiningen - Gilgamesj en Enkidu op reis kopen? Bied vanaf 100!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Gilgamesj en Enkidu op reis
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen