5. Vrij Beelden

Vrij Beelden

Opgericht in 1946 - opgeheven in 1955

Vrij Beelden

Vrij Beelden was de eerste groepering van kunstenaars in Nederland die na de oorlog streefde naar een meer abstracte en experimentele wijze van schilderen. Na de oorlog heersten er allerlei vooroordelen tegen de non-figuratieve kunst, en Vrij Beelden zette zich hier tegen af. De groep kwam voort uit de groep ’12 schilders’, die was gericht om kunst in enige mate gelijkgericht af te stemmen op de nieuwe, naoorlogse tijd. De Vrij Beelden grepen terug op de abstracte kunst van voor de oorlog. De groep had een sterk individualistische geest en eisten volledige artistieke vrijheid op voor de kunstenaar. De groep bestond voor het grootste deel uit Amsterdamse kunstenaars, die in hun werk nog sterke figuratieve invloeden toonden, maar er zaten ook een paar Hagenaars en een paar Rotterdammers bij. In de abstracte kunst van Vrij Beelden was de fantasie, en niet de werkelijkheid het uitgangspunt. Als gevolg van interne onenigheden vond er in 1950 een afsplitsing plaats, en werd de groep ‘Creatie’ gevormd. Uiteindelijk ging de groep op in de Liga Nieuwe Beelden.

Anton Rooskens - litho; compositie - 1967 kopen? Bied vanaf 275!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands litho; compositie - 1967
TechniekLitho
Afmetingen38.5 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands litho: compositie met vogels - 1976
TechniekLitho
Afmetingen60 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Wim Sinemus - Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 475!
Wim Sinemus (1903-1987) Nederlands Abstracte voorstelling
TechniekGouache
Afmetingen100 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 475
TechniekLitho
Afmetingen60 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Anton Rooskens - Litho: Compositie - 1967 kopen? Bied vanaf 275!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Litho: Compositie - 1967
TechniekLitho
Afmetingen30 x 38.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 275
Harry van Kruiningen - 2 boekwerken: 33 etsen Amsterdam en 22 etsen Spinoza kopen? Bied vanaf 50!
TechniekSoftcover
Afmetingen21.5 x 17.7 cm (h x b)
€ 50
Mark Kolthoff - gesigneerd met opdracht - GRATIS verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Mark Kolthoff (1901-1993) Nederlands gesigneerd met opdracht - GRATIS verzending NL
TechniekSoftcover
Afmetingen23.5 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Andre Volten - kubus compositie kopen? Bied vanaf 1000!
Andre Volten (1925-2002) Nederlands kubus compositie
Afmetingen7.5 x 7.5 x 7.5 cm (h x b x d)
Gewicht2626 g
€ 1.000
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1960 kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Litho: Abstracte compositie - 1960
TechniekLitho
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Piet van Stuivenberg - Litho: Abstracte compositie - 1965 kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands Litho: Abstracte compositie - 1965
TechniekLitho
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Harry van Kruiningen - Litho: Halewijn - 1956 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Litho: Halewijn - 1956
TechniekLitho
Afmetingen19.5 x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 55
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Anton Rooskens - Zonder titel kopen? Bied vanaf 3250!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Zonder titel
Afmetingen55 x 74.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 3.250
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Piet van Stuivenberg - inkttekening man op paard kopen? Bied vanaf 45!
Piet van Stuivenberg (1901-1988) Nederlands inkttekening man op paard
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen20.5 x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Harry van Kruiningen - Vissersschepen, aquatint ets kopen? Bied vanaf 175!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Vissersschepen, aquatint ets
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen57 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier kopen? Bied vanaf 95!
Willy Boers (1905-1978) Nederlands Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen52 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 95
Harry van Kruiningen - Complete portfolio met 8 kleurenlitho's | 'Halewijn' | 1956 kopen? Bied vanaf 280!
TechniekLitho
Afmetingen40 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 280
Willem Hussem - Compositie met gekruiste lijnen kopen? Bied vanaf 210!
Willem Hussem (1900-1974) Nederlands Compositie met gekruiste lijnen
TechniekLitho
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 210
Jan Roëde - Ruiter. kopen? Bied vanaf 79!
Jan Roëde (1914-2007) Nederlands Ruiter.
Afmetingen32 x 40 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 79
Anton Rooskens - Vredesduif - zeer vroeg kunstwerk ☆☆ Sterk In prijs verlaagd ☆☆ kopen? Bied vanaf 3125!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Vredesduif - zeer vroeg kunstwerk ☆☆ Sterk In prijs verlaagd ☆☆
TechniekAquarel
Afmetingen40 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 3.125
Wim Kersten - Bootmotieven kopen? Bied vanaf 100!
Wim Kersten (1908-1974) Nederlands Bootmotieven
Afmetingen44 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 100
Anton Rooskens - Zeer groot (uniek!) wandobject, Vogelfiguur kopen? Bied vanaf 6000!
Anton Rooskens (1906-1976) Nederlands Zeer groot (uniek!) wandobject, Vogelfiguur
TechniekOverig
Afmetingen50 x 161 x 3 cm (h x b x d)
€ 6.000
Willem Hussem - Litho: Geometrische voorstelling - 1967 kopen? Bied vanaf 295!
Willem Hussem (1900-1974) Nederlands Litho: Geometrische voorstelling - 1967
TechniekLitho
Afmetingen89 x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 295
Johan Jacob Voskuil - Worstelaars kopen? Bied vanaf 75!
Johan Jacob Voskuil (1897-1972) Nederlands Worstelaars
TechniekGouache
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Johan Jacob Voskuil - Drinkende tijger - Litho kopen? Bied vanaf 40!
Johan Jacob Voskuil (1897-1972) Nederlands Drinkende tijger - Litho
TechniekLitho
Afmetingen25 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40