3. info
  5. Kunst verkopen tips

Kunst verkopen tips

Kunst verkopen: drie handige tips!

Wilt u kunst verkopen? Heeft u een schilderij, design-object of ander kunstwerk dat u wilt aanbieden op de veiling? Op deze pagina delen wij graag drie belangrijke verkoop tips en aanbevelingen met u voor het verkopen van kunst.

Drie tips voor het verkopen van kunst

  1. Kies het juiste platform voor de verkoop van uw kunst
  2. Doe onderzoek naar het kunstwerk dat u wilt verkopen
  3. Maak een duidelijke omschrijving van uw object

Tip 1: Kies het juiste platform voor de verkoop van uw kunst

Een eerste en belangrijke tip voor het verkopen van kunst is het kiezen van het juiste platform. Wie wilt u bereiken? Om wat voor kunstobjecten gaat het? Wat past bij de verwachtingen die u heeft bij de verkoop van uw kunst?
Graag zetten wij de voordelen van online kunst verkopen via Kunstveiling voor u op een rijtje:

✓ Een zeer groot bereik aan kunstliefhebbers voor uw objecten.
✓ Een eenvoudige en toegankelijke manier van aanbieden via uw persoonlijke account.
✓ Gratis taxatie en advies bij de verkoop van uw kunst.
✓ Expertise op het gebied van klassieke, moderne en hedendaagse kunst en design
✓ De mogelijkheid om de verkoop van uw kunst uit handen te geven via onze ontzamelservice.
✓ In tegenstelling tot bij andere veilinghuizen betaalt u als verkoper geen commissie over de items die u verkoopt!

Tip 2: Doe onderzoek naar het kunstwerk dat u wilt verkopen

Mogelijk bent u in het bezit van een prachtig schilderij, maar weet u niet precies door welke schilder het is gemaakt, of wat de waarde van het schilderij is. Een realistisch openingsbod dat aansluit op de huidige marktwaarde helpt om uw kunstwerk snel en succesvol te verkopen. Heeft u hulp nodig bij het bepalen van een openingsbod? Wilt u advies van een specialist over de waarde van het kunstwerk? Vraag dan een gratis en vrijblijvende taxatie aan. Lees meer op de pagina kunst taxatie.

Via Kunstveiling kunt u uitsluitend kunstwerken aanbieden van erkende kunstenaars, d.w.z. kunstenaars die zijn opgenomen in de database van het RKD (Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis) en/of in de internationale database met veilingopbrengsten Artprice. Komt uw kunstenaar niet voor in onze eigen database, maar vindt u deze wel op bovengenoemde websites? Dan kunt u een verzoek indienen om deze kunstenaar toe te laten voegen. Dit doet u via het formulier waarmee u een nieuw item in de veiling plaatst. Wij nemen uw aanvraag zo spoedig mogelijk in behandeling.

Tip 3: Maak een duidelijke omschrijving van uw object

Om de kans op een succesvolle verkoop te vergroten is het van belang een goede veilingomschrijving te maken bij het kunstwerk dat u wilt verkopen. Ook het toevoegen van meerdere, duidelijke afbeeldingen van het kunstwerk helpt daarbij. Geef naast de specificaties van het werk, zoals de gebruikte techniek en de afmetingen, zo veel mogelijk beschrijvende informatie op. Bijvoorbeeld informatie over de herkomst en een toelichting op de conditie of fysieke staat. Voor meer tips bij het aanbieden van een kunstwerk in de veiling, lees ook de pagina met veilingtips.

Nog een tip voor het verkopen van kunst: om uw kunst- of designobject nog meer onder de aandacht bij potentiële kopers te brengen kunt u het object in de Special plaatsen (mits het object voldoet aan de voorwaarden voor de Special). In de wekelijkse veilingspecial staat altijd één bepaalde techniek, stijl, stroming of tijdsperiode centraal, bijvoorbeeld een CoBrA-Special, Moderne schilderijen Special of Beelden & Objecten Special. Bekijk hier een overzicht van de komende veilingspecials.

Kunst verkopen via Kunstveiling

Heeft u alle tips voor het verkopen van kunst gelezen en bent u klaar om aan de slag te gaan met de verkoop van uw kunstwerk? Op de pagina Kunst Verkopen leest u een uitgebreide toelichting op het in de veiling plaatsen van uw kunstwerk. Heeft u nog vragen of wenst u meer tips voor het verkopen van uw kunst? Neem dan gerust contact met ons op.

Bekijk ook