3. info
  5. Schilderij kopen

Schilderij kopen

Schilderijen kopen bij Kunstveiling

Online een uniek schilderij kopen voor aan de muur? Bekijk dan het ruime aanbod schilderijen te koop in de online veiling. Bij Kunstveiling vindt u betaalbare en kwalitatieve kunst, zonder een galerie, beurs of fysieke veiling te hoeven bezoeken. Omdat alle veilingen online plaatsvinden kunt u vanachter uw computer of op uw telefoon browsen tot u het perfecte schilderij voor aan die lege muur boven de bank of eettafel heeft gevonden!

Groot aanbod schilderijen te koop van erkende kunstenaars

Kunstveiling heeft voor iedere kunstliefhebber, van beginnend kunstkoper tot doorgewinterde verzamelaar, een passend aanbod unieke en kwalitatieve schilderijen te koop. Op Kunstveiling wordt uitsluitend werk van erkende kunstenaars aangeboden. Dat wil zeggen dat de kunstenaar bekend is in de database van het RKD - Nederlands Instituut voor Kunstgeschiedenis en/of voorkomt met aansprekende veilingresultaten in de database van Artprice.com.

Schilderijen: technieken en materialen

Bij Kunstveiling koopt u schilderijen in verschillende technieken en materialen. Schilderijen zijn doorgaans vervaardigd op paneel of op doek (canvas), ook wel de drager genoemd. Tot aan de renaissance schilderde men voornamelijk op houten paneel. Toen de vraag naar steeds grotere schilderijen toenam, kwam daar een omslag in. Het was onpraktisch om alleen op panelen te blijven schilderen: hout is zwaar en trekt krom onder bepaalde omstandigheden. Zodoende begon men in die periode met het schilderen op linnen doek dat werd gespannen op een houten raam. Het voordeel van doek was dat het – naast goedkoper - veel lichter is en eventueel opgerold kan worden, wat het vervoeren van schilderijen veel makkelijker maakte.

De techniek of het materiaal waarmee schilderijen zijn vervaardigd is vaak olieverf of acrylverf, maar kan ook tempera, airbrush of een combinatie van technieken (mixed media) zijn. Het gebruik van olieverf kwam op in de 15de eeuw. Tot in de 19de eeuw werd verf in het atelier van de kunstenaar gemaakt op basis van natuurlijke mineralen en pigmenten. Verf werd bewaard in zakjes gemaakt van varkensblazen, tot de verftube in 1841 werd uitgevonden. Dankzij deze uitvinding konden schilders hun verftubes makkelijk meenemen om in de open lucht te gaan schilderen. Rond 1950 kwam de eerste acrylverf voor kunstenaars op de markt. Acrylverf is in tegenstelling tot olieverf een synthetische verfsoort en heeft als eigenschap dat de verf snel droogt.
In het veilingaanbod kunt u schilderijen kopen gemaakt in diverse technieken, periodes en stijlen, zoals klassieke olieverfschilderijen of moderne schilderijen in gemengde techniek.

Verrijk uw interieur door een uniek schilderij te kopen

Een perfect gekozen schilderij aan de muur springt in het oog, zorgt voor leuke gesprekstof of valt bij weg te dromen. Maar hoe vindt u dat perfecte schilderij? Door gebruik van de zoekfilters op de website wordt u gemakkelijk naar de kunstenaar, prijscategorie, stijl of thema van uw voorkeur gebracht. Zo kunt u filteren op tijdsperiode om uitsluitend klassieke landschappen in het aanbod te bekijken, of zich juist te richten op alle abstractie werken die in de veiling staan. Of sta open voor iets nieuws en laat u verrassen door het gehele aanbod! Bij Kunstveiling koopt u gemakkelijk een uniek schilderij om uw interieur te verrijken.

Bedenk voorafgaand aan uw besluit om een schilderij te kopen waar u het schilderij op wilt hangen en of het past in uw interieur. Bezit u al een kunstwerk waar u inmiddels wel op bent uitgekeken en is het tijd voor iets nieuws? Overweeg om uw oude werk via Kunstveiling aan te bieden. Meer over het verkopen van kunst via Kunstveiling leest u op de pagina kunst verkopen.

Hoe bied ik mee op een schilderij in de veiling?

Om mee te bieden in de veiling heeft u een account nodig. Heeft u nog geen account? Maak dan hier een account aan. Lees voordat u een bod uitbrengt onze veilingregels door. Bekijk ook de details die bij het schilderij staan vermeld, bijvoorbeeld de conditieomschrijving en de ophaal- en verzendopties.

Via de knop ‘Bied mee’ kunt u een bod uitbrengen. Wilt u uw kans vergroten om het schilderij te winnen? Voer dan een autobod in. Dit is het maximale bedrag dat u voor het kunstwerk wilt betalen. Indien een andere gebruiker ook meebiedt op het schilderij, dan verhoogt de computer automatisch uw bod – alleen indien nodig – tot maximaal het bedrag dat u heeft opgegeven. Hier leest u meer over het uitbrengen van een autobod.

Bent u de hoogste bieder op het schilderij? Gefeliciteerd u heeft een schilderij gekocht! De verkoper neemt contact met u op om uw aankoop verder af te handelen. Heeft u het schilderij helaas niet kunnen bemachtigen? Bekijk dan eens de andere schilderijen in het aanbod, of stel een notificatie in bij uw favoriete kunstenaar of verkoper en blijf op de hoogte als er nieuwe schilderijen in de veiling worden geplaatst.

Online eenvoudig een schilderij kopen bij Kunstveiling

Met de aankoop van een schilderij haalt u een uniek kunstobject in huis waarvan er maar één exemplaar bestaat! Bij Kunstveiling maakt u op een laagdrempelige manier kennis van het veelzijdige aanbod schilderijen te koop. Van klassiek tot modern en hedendaags en van betaalbaar tot exclusief.

Bekijk ook