| Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
| Periode | 1900 t/m 1944 |
Een karakteristieke gouache van Adriaan Terhell. Gesigneerd onder zijn eigen naam. Ingelijst met glasplaat.
ADRIAAN CHRISTIAAN WILLEM TERHELL (Venlo, 7 maart 1863 - Beverwijk, 28 april 1949) was een Nederlandse kunstschilder die werkte in de romantische traditie. Hij woonde en werkte in Bussum tot 1885 en daarna in Den Haag tot 1943. Hier werd hij in 1899 voor vele jaren aangesteld als schilder van familiewapens door de Hoge Raad van Adel. Gedurende de laatste jaren van zijn leven verbleef hij in Twente, onder meer in Denekamp en Enschede. Terhell was een schilder die een groot oeuvre heeft nagelaten, bestaande uit landschappen, zee- en riviergezichten, dorps- en stadsgezichten. Naast olieverfschilderijen produceerde hij vele aquarellen en gouaches onder eigen naam, maar ook onder de pseudoniemen J. le Blanc, Ch. Petit, P. L. Jacoby en, in mindere mate, C. de Zeeuw. Terhell stierf op 86-jarige leeftijd in Beverwijk, zijn laatste woonplaats.
Titel: Onbekend/geen titel.
Kunstenaar: Adriaan Terhell.
Techniek: Gouache.
Jaartal: Onbekend.
Afmetingen: Lijst 44 x 33 cm (b x h).
Afbeelding, 38 x 27 cm (b x h).
Ingelijst: In een goudkleurige houten lijst met glasplaat.
Gesigneerd: Linksonder.
Conditie: In het midden bovenaan heeft het werk plekjes waar de verf is afgesleten/afgebladderd (zie de 6e foto). Dit valt niet echt op en zou gerestaureerd kunnen worden. De lijst heeft een beschadiging in de rechterbenedenhoek, de linkerbovenhoek en aan de onderrand (zie de 5e foto).
Klaar om op te hangen.
Zie ook de 7 foto’s.
Afhandeling:
Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,05 euro.
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen voor bijzondere affiches, zeefdrukken, litho’s en andere kunst.
| Transport | |
| Garantie | |