Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht - Verkocht

Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!
Tekening / Aquarel

Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!Adriaan Terhell - J.Le Blanc, Aquarel: Stadsgezicht  kopen? Bied vanaf 30!
  • Adriaan Terhell (1863-1949)
TypeTekening / Aquarel
TechniekAquarel
StijlKlassiek
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen35 x 26 cm (h x b)
Incl. lijst85 x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
De passe patout is met canvas bekleed, is zo een mooi geheel.

J. Le Blanc is het pseudoniem van A.C.W. Terhell. Hij is vooral bekend door zijn aquarellen (meest landschappen, strand- en zeegezichten en enkele stadsgezichten). Terhell gaf les aan V. Leonhardt-Wirix.

Hij signeerde ook als Charles Petit, Jean le Blanc, J. Brants en Cornelis de Zeeuw - Staat vermeld in de Pieter Scheen

Biografie
Adriaan Christiaan Willem Terhell is geboren in Venlo op 7 maart 1863 en overleden in Beverwijk op 28 april 1949. Hij was een Nederlandse kunstschilder die werkte volgens de Hollandse romantische school.
Terhell woonde en werkte in Bussum tot 1885 en daarna in Den Haag tot 1943. Vervolgens in Bennekom (Ede) 1943 – 1944, Denekamp (Dinkelland) 1944, Enschede 1944 – 1945, Diepenheim (Hof van Twente) 1945 – 1948 en daarna in Beverwijk.
In 1899 werd hij in Den Haag voor vele jaren aangesteld als schilder van familiewapens door de Hoge Raad van Adel.
Terhell was een schilder die een groot oeuvre heeft nagelaten, bestaande uit landschappen, zee- en riviergezichten, dorps- en stadsgezichten. Naast olieverfschilderijen produceerde hij vele aquarellen en gouaches onder eigen naam, maar ook onder de pseudoniemen J. le Blanc, Ch. Petit, P. L. Jacoby en, in mindere mate, C. de Zeeuw.
Aquarel en lijst zijn goed
Binnen Nederland € 8,95

Adriaan Terhell (1863-1949)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  duif
Lid sinds 2018
1926 verkochte items
47 cm
85 cm
26 cm
35 cm

ObjectlocatieAlkmaar,  Nederland
Starttijd11-8-2018 om 20:11
Eindtijd15-9-2018 om 7:51
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken