Adriaan Terhell - Zicht op Onze Lieve Vrouwetoren Amersfoort - Verkocht

Adriaan Terhell - Zicht op Onze Lieve Vrouwetoren Amersfoort kopen? Bied vanaf 40!
Tekening / Aquarel

Adriaan Terhell - Zicht op Onze Lieve Vrouwetoren Amersfoort kopen? Bied vanaf 40!Adriaan Terhell - Zicht op Onze Lieve Vrouwetoren Amersfoort kopen? Bied vanaf 40!Adriaan Terhell - Zicht op Onze Lieve Vrouwetoren Amersfoort kopen? Bied vanaf 40!Adriaan Terhell - Zicht op Onze Lieve Vrouwetoren Amersfoort kopen? Bied vanaf 40!Adriaan Terhell - Zicht op Onze Lieve Vrouwetoren Amersfoort kopen? Bied vanaf 40!
  • Adriaan Terhell (1863-1949)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Aquarel
Onderwerp Stadsgezicht
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 35 x 27 cm (h x b)
Incl. lijst 51 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Mooie oude aquarel van straatje in Amersfoort met zicht op de Onze Lieve Vrouwetoren.

De aquarel is 35x27cm en zit geplakt op karton met afmetingen circa 49x39cm. Met zwarte passe-partout ingelijst.  De lijst 51x41cm is hier en daar beschadigd zie witte vlekjes en rechtsonder stukje afgebroken aan de zijkant en iets openstaande hoek. Lijst wordt daarom gratis meegeleverd.

Gesigneerd door J. le Blanc, pseudoniem van Adriaan Terhell. Zie info Wikipedia:

Terhell werkte in de romantische traditie. Hij woonde en werkte in Bussum tot 1885 en daarna in Den Haag tot 1943. Hier werd hij in 1899 voor vele jaren aangesteld als schilder van familiewapens door de Hoge Raad van Adel. Gedurende de laatste jaren van zijn leven verbleef hij in het oosten van het land, Bennekom (1943-1944), Denekamp (1944), Enschede (1944-1945) en Diepenheim (1945-1948).[1]
Terhell was een schilder die een groot oeuvre heeft nagelaten, bestaande uit landschappen, zee- en riviergezichten, dorps- en stadsgezichten. Naast olieverfschilderijen produceerde hij vele aquarellen en gouaches onder eigen naam, maar ook onder de pseudoniemen J. le Blanc, Ch. Petit, P. L. Jacoby en, in mindere mate, C. de Zeeuw. Terhell stierf op 86-jarige leeftijd in Beverwijk, zijn laatste woonplaats.
Werken van Terhell worden nog zeer regelmatig aangeboden door antiquairs en op veilingen in binnen- en buitenland. Vooral in Amerika vinden zijn typisch, haast stereotypisch Nederlandse taferelen gretig aftrek.
Aquarel is in goede staat, de lijst is licht beschadigd.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 15,00
Naar België € 34,00
Naar Duitsland € 34,00
Europese Unie € 34,00
Wereldwijd € 75,00

Adriaan Terhell (1863-1949)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (2)

Geplaatst door  jvanantwerpen
Lid sinds 2024
4 verkochte items
Alle items (1)
41 cm
51 cm
27 cm
35 cm