Arnold Lodewijk Bokhorst - Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd - Verkocht

Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!

Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!Schitterend ca. 1940 olieverf "Azalea Lavendel in tinnen kan" gesigneerd  kopen? Bied vanaf 1!
  • Arnold Lodewijk Bokhorst (1900-1990)

Kunstenaar: Arnold Lodewijk Bokhorst 1900-1990
Titel/Voorstelling: "bloemstilleven van Azalea en Lavendel in tinnen kan"
Datering: omstreeks 1940
Medium /Techniek : olieverf op doek
Maten : 43 x 56 cm (beeldmaat) en 50 x 62 cm (ingelijst)
Gesigneerd: rechtsonder
Conditie : goed./ klein restauratielabeltje zichtbaar op achterzijde

Arnold Lodewijk Bokhorst 1900-1990

Arnold, in familie- en vriendenkring later altijd Nolle genoemd, is in 1900 te Deventer geboren als zoon van Johan en is op bijna negentigjarige leeftijd in Blaricum gestorven. Na de Mulo-opleiding kwam Arnold net als zijn broer Gerrit in de schilderszaak terecht. 's Avonds volgde hij tekenonderwijs op de avondtekenschool. En kreeg de bronzen medaille. Hij slaagde ook voor de akte l.o. Handteekenen. Hoewel Arnold in de zaak veel vakkennis opdeed, was hij daar toch niet echt op zijn plaats, omdat hij kunstschilder wilde worden. In 1925 kreeg hij de kans naar Indië te gaan, waar hij kon verblijven bij onderwijspedagoog Dr.G.J.Nieuwenhuis en waar hij zich volledig aan het kunstschilderen kon wijden.
Vanaf 1927 heeft hij 10 jaar van het penseel geleefd, door het maken van portretten en bloemenschilderijen. Ook gaf hij tekenles. Daarna is hij zich gaan specialiseren in de binnenhuisarchitectuur. Via een opdracht voor het decoreren van een antiekzaak kwam hij in contact met Nicolaas Kroese, voor wie hij uiteindelijk 25 jaar het destijds beroemde restaurant d' Vijff Vlieghen heeft ingericht, inclusief een reeks andere restaurants behorende bij het concern. Hij ontwierp, maar voerde zelf ook uit in de geest van de oude ambachtslieden: decoreren, timmeren, metselen, houtbewerking, steenhouwen. Hij verzorgde alle reclamedrukwerk en menu’s voor speciale gelegenheden.
Na zijn pensionering heeft hij voor particulieren interieurs ingericht en uitgevoerd, evenals het restaurant ‘t Lösse Hoes in Holten, het pannenkoekenhuis de Coeswaerde en een wijnzaak in Laren. Hij heeft tot z’n tachtigste doorgewerkt en is net overleden voor de grote overzichtstentoonstelling van zijn schilderijen in Museum De Waag te Deventer

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd21-4-2018 om 21:10
Eindtijd5-5-2018 om 22:15
Biedingen (15)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken