Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst - Verkocht

Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!
Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!Calvin Burnett - "twee vrouwen" | olieverf op doek - ingelijst kopen? Bied vanaf 59!
  • Calvin Burnett (1921-2007)
StijlExpressionistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
Lijst59.5 cm x 69.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Herkenbaar figuratief schilderij van Calvin (Waller) Burnett (1921-2007).
Zijn werken zijn populair vanwege het 'vintage karakter'.
Voorstelling: twee vrouwen met een bedroefde blik. Ze zien eruit alsof ze de nodige ontberingen, hun lot ondergaan. Een thema dat Calvin Burnett veelvuldig toepaste in zijn werken.
Techniek: Olieverf op doek
Datering: vermoedelijk jaren '70
Het werk is gesigneerd in de voorstelling, linksonder van het midden met 'BURNETT'
Het schilderij zit met krammetjes (enigszins los) gemonteerd in een (vintage) houten zwart gelakte (hoogglans) sierlijst met geringe gebruikssporen.
Zie bij Conditie.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Calvin Waller Burnett was van Afrikaans-Amerikaanse afkomst, werd in 1921 in Cambridge in Massachusetts geboren en overleed daar ook in 2007. In 1960 trouwde hij met Torrey Mulligan.
Hij volgde een kunstzinnige opleiding aan het Massachusetts College of Art en behaalde daarnaast zijn MFA aan de universiteit van Boston in 1960.
Zelf doceerde hij gedurende 33 jaar aan het Massachusetts College of Arts.
Burnett was naast kunstschilder ook illustrator.
Werk van Burnett wordt in diverse musea en collecties gevonden (Dorothy Porter Wesley Research Center, Frederick R. Weisman Art Museum, The Columbus Museum-Georgia, The Paul R. Jones Collection, DeCordova Museum). Daarnaast werd zijn werk onder andere tentoongesteld in het Smithsonian Institution en het Brooklyn Museum

Het doek verkeert in goede staat. Bovenin loopt een lichte kras -met golvende lijn- door vrijwel het hele beeld (iets boven de ogen) maar dit valt nauwelijks op, mede door het lijnenspel van het schilderij. Het raamwerk (spieraam) is met krammetjes vastgezet aan de zwart gelakte houten lijst en dat verdient wat aandacht

Calvin Burnett (1921-2007)

Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
305 verkochte items
Alle items van deze verkoper (32)
69.5 cm
59.5 cm
60 cm
50 cm
Dit item is verkocht voor 67,85 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:10-01-2023 om 22:44
Eindtijd:20-01-2023 om 21:15
Kunst-Koop
11 jan. / 21:22
€ 59