Zeldzaam mooi en vroeg Zelfportret van deze 19e eeuwse Antwerpse meester. Het olieverf verkeert in goede conditie, afgezien van enige oppervlakkige craquele en vlekjes.
Constant Aimé Marie Cap (Sint-Niklaas 2 juni 1842 - Berchem / Antwerpen 9 oktober 1915) was een realistisch schilder en etser van anecdotische genretaferelen, historische en humoristisch geïnspireerde composities, landelijke en burgerlijke interieurs en portretten. Opleiding aan de Academies van Sint-Niklaas (August De Wilde) en Antwerpen (Polydore Beaufaux, Jozef Geefs, Bernard Pierre Weiser). Was bevriend met David Col en Henri de Braekeleer .