Cornelis Brandenburg (1884 - 1954)
Amsterdam, Eerste Leliedwarsstraat met de Westerkerk ( sneeuwets ).
Een fraai gezicht van Oud Amsterdam vanuit de Eerste Leliedwarsstraat kijkend in de richting van de Bloemgracht.
Blik op de Westerkerk in de winter.
Maten met passe-partout en lijst – 44,5 cm x 33 cm.
De ets is rechtsonder door de kunstenaar met de hand in potlood gesigneerd.
Linksonder in potlood : Westerkerk.
Ets, passe-partout en lijst zijn in goede staat.
Cornelis Brandenburg is geboren in het jaar 1884 te Wormerveer.
In het jaar 1902 gaat hij naar Amsterdam en studeerde aan de Teekenschool voor Kunstambachten.
Als plateelschilder werkte hij bij "De Distel" in Amsterdam.
Hierna concentreert hij zich volledig op de etsen en is de belangrijkste etser van de Amsterdamsche Grachten, maar ook etsen van onder andere Utrecht, Dordrecht, Den Haag en andere steden.
Meer dan 100 etsen van Amsterdam en hier heeft het Archief van Amsterdam meer dan 60 etsen.
In het jaar 1954 overleed hij in Amsterdam.