Mooi werk van de Belgische kunstenaar Emiel Gastemans (1883-1956).
Ongesigneerd, maar met monogram "E.G." en verso stempel "Atelier Emiel Gastemans" (zie foto achterzijde).
Olieverf op hardboard.
Zeer goede staat !
Ingekaderd in mooie kader.
Afmetingen
Met kader 42,5 x 37,5 cm
Zonder kader 38,5 x 33,5 cm
Staat vermeld in “De Belgische beeldende kunstenaars van de 19de tot de 21ste eeuw” van Paul Piron.
Emiel (Emile) Gastemans: Geboren op 15 april 1883 te Borgerhout en overleden te Antwerpen in 1956. Na het behalen van het diploma van onderwijzer volgde Emile Gastemans avondlessen aan de Academie van Antwerpen bij de professoren kunstschilders Piet Verhaert en Gerard Jacobs. Vond zijn onderwerpen langs de Schelde: de rivier, de dokwerkers, de figuren aan de rand van de maatschappij, de armen, de hoertjes en de volksvrouwen.
In 1919 vertrok hij met vrouw, Jeanne Petit en hun twee kinderen naar Granada waar het zieke zoontje overleed. Nadien ondernam hij nog vele reizen naar Spanje o.m. Castilië, Avila, Toledo en Burgos.
Werk van deze kunstenaar in de Musea te Antwerpen, Brussel en Gent.