F.C.J. Wevers - IJzeren penning: Hoekig en Rond, 1971 - Verkocht

F.C.J. Wevers - IJzeren penning: Hoekig en Rond, 1971 kopen? Bied vanaf 50!

Verkoopprijs: € 57,50 (Incl. 15% veilingkosten)

F.C.J. Wevers - IJzeren penning: Hoekig en Rond, 1971 kopen? Bied vanaf 50!F.C.J. Wevers - IJzeren penning: Hoekig en Rond, 1971 kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
Alle items van deze verkoper (4)
  • F.C.J. Wevers (1940)
TypeBeeld / Object
Jaartal1971
TechniekIJzer
Afmetingen6 cm x 6 cm x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Titel: Hoekig en Rond
Object: IJzeren penning
Afmetingen: 60 mm
Kwaliteit: Prachtig

De beeldhouwer Wevers die zijn opleiding in Oostenrijk kreeg heeft een voorkeur voor harde materialen. Hij werkt graag in ijzer en sneed zijn penning 'Hoekig en rond' in dat element en het werd door Begeer in dat zelfde metaal geslagen. Het eerste stilleven dat de Vereniging uitgaf. De weerbarstigheid van het materiaal wordt zichtbaar in de structuur van de huid; de vormen geven zich met moeite prijs. Flessen en vaten die men zich gewoonlijk als rond voorstelt zijn hoekig geworden. Een goed gevoel voor ruimtelijkheid spreekt uit het ontwerp, een thema dat in de beeldhouwkunst opkwam bij Magnelli, Brancusi, Picasso, Lipschitz en Laurens in het tweede decennium van de twintigste eeuw. Door Rodin was duidelijk geworden dat objecten een waarde op zichzelf kunnen hebben in de beeldhouwkunst; dat was voor die tijd voorbehouden aan de schilderkunst. IJzer is altijd gezien als een materiaal voor wapens of gewone gebruiksvoorwerpen en sinds de negentiende eeuw zo ongeveer synoniem geworden met industrie. Gonzalez en Picasso bewezen dat het materiaal ook op artistiek gebied eindeloos veel mogelijkheden biedt. Op die gedachte is voortgebouwd door onder anderen Smith en Caro, in Nederland door Visser, Mooy en Volten. 'Zwaarden omsmeden tot ploegscharen' was het motto; de zachtheid van de rondingen op de keerzijde die aan fruit doet denken is de artistieke afgeleide van deze vruchtbare gedachte. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur

F.C.J. Wevers (1940)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  VVPK
FA. (6)

Lid sinds 2019
135 verkochte items
6
6
1
Dit item is verkocht voor 57,50(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:05-07-2020 om 07:01
Eindtijd:10-07-2020 om 20:43
FreekErens
10 jul. / 20:37
€ 50