Ca. 1912-1930 GERARD COX SR. PASTEL LANDSCHAP HERDER KUDDE SCHAPEN 'PLASMOLEN SCHOOL' - IN ORIGINELE LIJST ACHTER GLAS- Stijl: IMPRESSIONISME, PASTELSCHILDERIJ van LANDSCHAP met HERDER & KUDDE SCHAPEN - IN ORIGINELE LIJST ACHTER GLAS
- Onderwerp: ingetogen landelijk landschap in de omgeving van Plasmolen; St. Jansberg, Mook, Noord-Limburg,
- Rustige buitenomgeving met aantrekkelijk vergezicht
- Kunstenaar: GERARD COX SENIOR (1864 Arcen - 1931 Eindhoven)
- Pastellist, aquarellist, impressionist
- Beschouwd als de belangrijkste en bewezen exponent van de Plasmolenschool, een schildersgemeenschap in Noord-Limburg in de eerste helft van de 20e eeuw. Het equivalent van de Larense School en de Haagse School schildersgemeenschappen, gelijkwaardig in kwaliteit maar minder bekend
- Gesigneerd door de kunstenaar: G. COX met dubbele onderstreping
- Geen titel
- Geen exacte datering - gemaakt tijdens zijn verblijf in de omgeving van Plasmolen tussen 1912-1930
- Herkomst/Provenance: gekocht door een familielid aan het eind van de jaren '20-begin jaren '30. Waarschijnlijk bij een galerie in Eindhoven (zie mijn andere advertentie met een pastel van Gerard Cox. Sr.)
- Techniek: pastel
- Kleuren: ingetogen palet - groen, zwart, grijs wit, bruin
- Materiaal: papier, verf
- Originele lijst en glas, met haak en metalen lint
- Kleur lijst: koperkleurig
- Materiaal: hout, karton, glas
- Afmeting schilderij (min.): 38 x 24 cm
- Afmeting lijst: 41,5 x 27 cm
- SCHILDERIJ in NIEUWSTAAT !
- LIJST: BIJNA MINT CONDITIE. Alleen 1 chip in de linker bovenhoek. Enige reiniging van het glas door een professional kan zinvol zijn.
Bij voorkeur afhalen aan huis
Eventuele verzending alleen via PostNL: aangetekend en verzekerd tot max. € 500,-
Neem voor verzending buiten de EU s.v.p. vooraf even contact op voor een opgave van de exacte verzendkosten.