Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) - Verkocht

Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 3.220,00 (Incl. 15% veilingkosten)

Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!Henri Carlier - Olieverf op doek (ca. 1635), De kruisdraging van Christus met de H. Veronica (Zeer Groot) kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  Veilingmeester
FA. (316)

Lid sinds 2010
43345 verkochte items
Alle items van deze verkoper (614)
  • Henri Carlier (1630-1650)
Jaartal1635
StijlKlassiek
OnderwerpReligieus
IngelijstIngelijst
Afmetingen164 cm x 145 cm (h x b)
Lijst184 cm x 165 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Dit grote werk (olieverf op doek) geschilderd door de 17e-eeuwse Zuid-Nederlandse schilder Henri Carlier wordt omstreeks 1635 gedateerd. Het werk is ingelijst en verkeert in goede staat (zie voor nadere toelichting op de conditie de conditiebeschrijving onderaan dit item).

Het werk is door de huidige eigenaar aangekocht op een veiling voor € 6.500,=  (ex opgeld).

Schilderijen van Henri Carlier zijn zeer zeldzaam. Uit bronnen blijkt dat hij voornamelijk actief is geweest in de jaren 1630 tot 1650. Zijn werkwijze volgt de traditie van de beroemde Vlaamse schilder Frans Francken (II), één van de belangrijkste schilders uit de Francken-familie, waaruit in totaal 11 leden actief waren als schilder in de 16e en 17e eeuw.

Onderwerp:
De kruisdraging van Christus en de ontmoeting met de Heilige Veronica is een vaak toegepast onderwerp in de kunstgeschiedenis. In de voorstelling van Carlier wordt het specifieke moment getoond dat Christus instort onder het gewicht van het kruis en de Heilige Veronica met een doek het zweet en bloed van zijn gezicht af neemt. De scène speelt zich af tegen een indrukwekkend landschap met een stad en een grote kerk op de achtergrond.

Herkomst:
Dit doek staat ook geregistreerd in de database van het RKD en is afkomstig uit respectievelijk een particuliere collectie uit Noorwegen en uit Zwitserland.

Het doek heeft in het verleden restauratie(s) ondergaan en is gedoubleerd. Over het gehele oppervlak is de verflaag licht gecraqueleerd, maar er is geen sprake van lacunes of loszittende delen verf. Over de gehele breedte van het doek loopt in het midden een lichte barst in de verflaag. Dit kan erop duiden dat de voorstelling geschilderd is op twee aan elkaar bevestigde doeken, wat bij werken op groot formaat uit de 17e eeuw vaker voorkomt (aangezien het werk professioneel is gedoubleerd, is dit niet meer vast te stellen aan de achterzijde) Ook hier is de hechting van de verf nog goed.

Henri Carlier (1630-1650)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  Veilingmeester
FA. (316)

Lid sinds 2010
43345 verkochte items
165 cm
184 cm
145 cm
164 cm
Dit item is verkocht voor 3.220,00(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:13-04-2020 om 10:03
Eindtijd:27-04-2020 om 20:05
Biedingen (65)
Sophia2013
27 apr. / 19:55
€ 2800
Jannes72
27 apr. / 19:50
€ 2700
Sophia2013
27 apr. / 19:49
€ 2600
Jannes72
27 apr. / 19:49
€ 2500
Sophia2013
27 apr. / 19:40
€ 2400
Jannes72
27 apr. / 19:40
€ 2300
Sophia2013
27 apr. / 19:39
€ 2200
nelleke1958
27 apr. / 19:39
€ 2100
Sophia2013
27 apr. / 19:35
€ 2000
nelleke1958
27 apr. / 19:35
€ 1900
Sophia2013
27 apr. / 19:34
€ 1800
nelleke1958
27 apr. / 19:34
€ 1700
Sophia2013
27 apr. / 19:34
€ 1600
Jannes72
27 apr. / 19:34
€ 1500
Jannes72
27 apr. / 19:08
€ 1350
Emil
27 apr. / 19:08
€ 1250
Emil
27 apr. / 17:11
€ 1207
wimsart
27 apr. / 17:11
€ 1107
Emil
27 apr. / 16:42
€ 1007
Pisti5
26 apr. / 00:58
€ 957
nelleke1958
20 apr. / 23:19
€ 907
medjansen
20 apr. / 22:01
€ 857
nelleke1958
15 apr. / 21:35
€ 807
Sophia2013
15 apr. / 21:35
€ 800
Sophia2013
15 apr. / 21:19
€ 757
medjansen
15 apr. / 21:19
€ 707
Sophia2013
15 apr. / 21:19
€ 657
medjansen
15 apr. / 21:19
€ 607
Sophia2013
15 apr. / 21:18
€ 587
medjansen
15 apr. / 21:18
€ 567
Sophia2013
15 apr. / 20:39
€ 547
nelleke1958
15 apr. / 09:53
€ 527
kdw71
14 apr. / 22:45
€ 507
nelleke1958
14 apr. / 10:31
€ 487
kdw71
14 apr. / 10:31
€ 467
nelleke1958
14 apr. / 10:31
€ 467
kdw71
14 apr. / 10:31
€ 447
nelleke1958
14 apr. / 10:31
€ 427
kdw71
14 apr. / 10:30
€ 407
nelleke1958
14 apr. / 10:30
€ 387
kdw71
13 apr. / 22:44
€ 367
COBRA1967
13 apr. / 22:44
€ 347
kdw71
13 apr. / 22:44
€ 287
COBRA1967
13 apr. / 22:44
€ 267
kdw71
13 apr. / 22:43
€ 247
nelleke1958
13 apr. / 19:08
€ 227
Braamberg
13 apr. / 19:08
€ 225
Braamberg
13 apr. / 19:08
€ 207
nelleke1958
13 apr. / 19:08
€ 197
Braamberg
13 apr. / 19:08
€ 187
nelleke1958
13 apr. / 19:08
€ 177
Braamberg
13 apr. / 16:37
€ 167
nelleke1958
13 apr. / 16:18
€ 157
Braamberg
13 apr. / 14:43
€ 147
nelleke1958
13 apr. / 13:53
€ 137
Morris14
13 apr. / 13:53
€ 128
Morris14
13 apr. / 13:53
€ 127
nelleke1958
13 apr. / 13:53
€ 117
Morris14
13 apr. / 13:53
€ 107
nelleke1958
13 apr. / 13:53
€ 97
Morris14
13 apr. / 11:54
€ 87
Braamberg
13 apr. / 11:54
€ 77
Braamberg
13 apr. / 11:53
€ 68
Morris14
13 apr. / 11:53
€ 58
Braamberg
13 apr. / 11:41
€ 1