Henri Joseph Pauwels was een Belgische schilder geboren in 1903 in
Haasdonk en gestorven in 1983 in Beveren-Waas. Als schilder had hij een
voorkeur voor landschappen, landelijke gezichten met hoevetjes,
bloemstukken, marines, Antwerpse havengezichten en interieurs. Zijn
werken zijn impressionistisch van aard en ademen poëzie en optimisme
uit. Maakte werken zoals Signeerde met H. J. PAUWELS, in wijdgerekte
hoofdletters. Wordt in sommige catalogi ook vermeld als Henri Joseph
Pauwels. Vermeld in Twee eeuwen signaturen van Belgische kunstenaars.
Bron: Paul Piron, De Belgische beeldende kunstenaars van de 19e tot de
21e eeuw.
groot olieverf schilderij op doek.
rijkelijke kleuren en goed in de verf .
gesigneerd onderaan.
ingekaderd.
prachtige kleurrijk wolkentafereel en weerspiegeling in het water.