Herman van Swanevelt 1600-1655
Drie etsen met kleine gebreken.
1. De hoge bergwand (=Hollstein 100-V, Bartsch 113). Uit een serie van vier grote landschappen. Afbeelding 29,5 x 24,7 cm, met onderschrift en marge 33 x 25,5 cm. Gesigneerd in de onderste marge. De vermelding van de uitgever is zeer vaag gedrukt of deels verwijderd (zie tweede ets). Langs de randen met kreukjes en vlekkerig. Een bruine vlek rechtsboven is zichtbaar in het beeld. De achterzijde is vuil met vlekjes en resten van plakker of versteviging.
2. Een groep bomen op een rotsblok (=Hollstein 102-IV, Bartsch 115), uit dezelfde serie als de eerste ets en in dezelfde matige conditie: twee vlekjes in het beeld, kreukjes langs de randen, miniem scheurtje in de marge rechtsboven, achterzijde vuil.
3. Het huis op de rots (=Hollstein 98-IV, Bartsch 94) uit een serie van twaalf landschappen. Signatuur, uitgever en goedkeuring in de onderste marge. Formaat beeld 17,5 x 27,5 cm, met onderschrift en marges 21,7 x 30,5 cm. Over het gehele oppervlak lichtbruine vochtvlekjes, zichtbare vouwen in de hoeken linksonder en linksboven.