Jaap Kaas - Schoonheid in sport

Jaap Kaas - Schoonheid in sport kopen? Bied vanaf 60!
Jaap Kaas - Schoonheid in sport kopen? Bied vanaf 60!Jaap Kaas - Schoonheid in sport kopen? Bied vanaf 60!
  • Jaap Kaas (1898-1972)
Type kunstwerkPenningen
Jaartal1928
TechniekBrons
Afmetingen4.0 x 4.0 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Bronzen slagpenning met een diameter van 40MM uitgegeven door de vereniging voor penningkunst. Hieronder een beschrijving uit de handzame sculptuur.

De beeldhouwer en tekenaar Kaas, leerling van Bronner heeft zich vooral toegelegd op dierfiguren, een genre dat opgekomen is in de 19-de eeuw. Hij gaf die belangstelling door aan zijn leerling, de beeldhouwer Arie Teeuwisse. Het is onwaarschijnlijk dat opdrachtgever of ontwerper, die net van de Rijksacademie kwam, echt gelukkig is geweest met de penning 'Schoonheid in sport': een hardloper in een gestileerd stadion. De hardloper zelf is ook gestileerd en heeft de nadrukkelijke spieren en pezen die populair waren bij de expressionisten van de Amsterdamse School. De keerzijd: het hoekige monogram van de Vereniging op een kaal fond met het jaartal 1928. Voor een tijdgenoot was de betekenis van deze penning duidelijk: in 1928 werden de Olympische Spelen in Amsterdam gehouden.
Binnen Nederland € 5,00
Naar België € 13,00
Naar Duitsland € 13,00
Europese Unie € 15,00
Wereldwijd € 20,00

Starttijd6-9-2022 om 19:03
Eindtijd18-9-2022 om 20:24
Openingsbod € 60
AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieGroningen,  Nederland