Jack Aué (1895–1970) was een Nederlandse schilder en tekenaar die vooral bekendstaat om zijn sfeervolle landschappen, dorpsgezichten en karakteristieke impressies van het Nederlandse platteland. Zijn werk toont een sterke verbondenheid met de natuur en een voorliefde voor eenvoudige, landelijke motieven, die hij vastlegde in een rustige, evenwichtige stijl. Aué werkte veel in olieverf en aquarel en ontwikkelde daarin een persoonlijke beeldtaal waarin aandacht voor licht, atmosfeer en compositie centraal stond.
In dit levendige havengezicht brengt Aué met snelle, brede penseelstreken een dynamische indruk van schepen aan de waterkant tot leven. De speelse toets en de frisse kleurcontrasten geven het tafereel een spontane, bijna impressionistische uitstraling. De bomen en gebouwen op de achtergrond zijn in losse vegen gesuggereerd, waardoor de focus ligt op de lichte beweging van water, lucht en schepen. Het werk ademt een zomerse, open sfeer en toont Aué’s vermogen om met minimale middelen sfeer, diepte en activiteit in het landschap te vangen.
Goed
Goed
koeriersdienst