Jan Harmannus Lambeck - Dorpsgezicht in Toscana - Verkocht

Jan Harmannus Lambeck - Dorpsgezicht in Toscana kopen? Bied vanaf 175!

Verkoopprijs: € 201,25 (Incl. 15% veilingkosten)

Jan Harmannus Lambeck - Dorpsgezicht in Toscana kopen? Bied vanaf 175!Jan Harmannus Lambeck - Dorpsgezicht in Toscana kopen? Bied vanaf 175!Jan Harmannus Lambeck - Dorpsgezicht in Toscana kopen? Bied vanaf 175!

Geplaatst door  gavina
FA. (1)

9 verkochte items
  • Jan Harmannus Lambeck (1904-1984)
DragerBoard
StijlImpressionistisch
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
Lijst55 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Zie ook de foto met veilingopbrengsten. De schilder Jan Harmannus  Lambeck werd in 1904 te Groningen geboren. Al op jonge leeftijd schilderde hij in de omgeving van Amsterdam alwaar hij de schilders Harry Kuijten en Dirk Filarski ontmoette die de jonge Lambeck vervolgens onder hun hoede namen. Het was echter pas in 1939 dat hij, samen met zijn vrouw, definitief uit het noorden vertrok en zich vestigde in Hilversum. Niet verrassend gezien zijn leermeesters ontwikkelde hij een eigen interpretatie van de Bergense School: landschappen met een ferme toets en in een kleurig palet op het doek gezet. Van deze vroege werken is helaas maar een enkel schilderij de oorlog ongeschonden doorgekomen. De bescheiden en publiciteitsschuwe Lambeck werkte na de oorlog gestaag door aan zijn oeuvre. Vanaf de vroege jaren ?50 trok hij met regelmaat de grenzen over. Spanje, Zwitserland en Frankrijk hadden de voorkeur. Zijn heuvellandschappen worden nu en dan beïnvloed door  Cezanne  stilering, terwijl andere werken herinneringen oproepen aan het werk van de Groninger Ploeg. Ook nam de diversiteit van zijn onderwerpen toe zoals de portretten en schilderijen van werkende figuren, ontstaan in de jaren ?70, laten zien. Jan Lambeck overleed in 1984 en al die tijd bleef zijn werk min of meer onopgemerkt in de kring van familie en vrienden. Dit duurde tot het jaar 2000 toen Museum De Wieger te Deurne besloot een tentoonstelling van zijn werk te organiseren en het werk van Jan Lambeck daarmee aan de vergetelheid wist te onttrekken.

In goede staat. Lijst kan beter !!

Jan Harmannus Lambeck (1904-1984)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  gavina
FA. (1)

9 verkochte items
65 cm
55 cm
60 cm
50 cm
Dit item is verkocht voor 201,25(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:27-12-2020 om 12:20
Eindtijd:09-01-2021 om 19:00
JaapJanLoes
09 jan. / 18:52
€ 175