Prachtig Authentiek Stadsgezicht Delft – Jan J. van der Stap (1874-1940)
Ter veiling aangeboden: Een sfeervol en karakteristiek olieverfschilderij van de bekende Delftse meester Johannes Jacobus (Jan J.) van der Stap.
Over het werk
Dit schilderij is een prachtig voorbeeld van de Nederlandse impressionistische traditie. Van der Stap, die zijn hele leven in Delft woonde en werkte, wist als geen ander de verstilde sfeer van de historische binnenstad vast te leggen.
Onderwerp: Een intiem doorkijkje in een Delftse straat, bevolkt met subtiel geschilderde figuren die het werk tot leven brengen.
Stijl: Uitgevoerd in de warme, tonale kleuren die zo kenmerkend zijn voor de Haagse School. De losse, trefzekere penseelstreek getuigt van het vakmanschap van een kunstenaar die decennialang (ca. 1889-1940) actief was.
Signatuur: Duidelijk rechtsonder gesigneerd: Jan J. v.d. Stap.
Waarom dit schilderij?
Werken van Jan J. van der Stap zijn geliefd bij verzamelaars van Delftse stadsgezichten en liefhebbers van Hollandse romantiek. Dit specifieke werk, vermoedelijk uit de bloeiperiode van zijn carrière (ca. 1910-1930), ademt de nostalgische sfeer van het begin van de 20e eeuw.
Het schilderij is gevat in een rijkelijk bewerkte, authentieke lijst die de diepe bruin- en grijstinten van het doek perfect complementeert. Een tijdloos stuk dat in zowel een klassiek als modern interieur een blikvanger zal zijn.
Specificaties:
Schilder: Jan J. van der Stap (Delft).
Medium: Olieverf op paneel/doek.
Conditie: In mooie, authentieke staat.