Ondanks het rijke oeuvre van Jan Roelof van Nijendaal komt er maar zelden werk van hem op de markt. Dit is een unieke kans om een schilderij te bemachtigen van de kunstenaar die zijn hele leven woonde in Wijk bij Duurstede.
De aquarel is ingelijst en zit achter glas. Aan de bovenzijde (in de lucht) van het werk zit een verkleuring, net als in het passe-partout. De reflectie in het grijze dak is van de camera waarmee de foto's zijn genomen.
Bij aankoop van het schilderij ontvangt u het boekje 'Jan Roelof & Jacobus Jan van Nijendaal - kunstenaars uit Wijk bij Duurstede' van Lisette Le Blanc, in 2000 uitgegeven door Museum Dorestad, Wijk bij Duurstede. Het rijk geïllustreerde boek behandelt het leven en werk van vader Jan Roelof en zoon Jaap. In dit boek staat een tekening genaamd 'Tuin in Wijk bij Duurstede', toegeschreven aan Jaap van Nijendaal, van exact dezelfde locatie als die van het schilderij, zie laatste foto.
Het schilderij is af te halen in Buren (Gelderland).