Jan Simon Knikker sr. (1889-1957) wordt gerekend tot de nabloei van de Haagse School uit de eerste helft van de twintigste eeuw. Zijn thematische voorkeuren, atmosferische weergave van de natuur en losse trefzekere penseelvoering maakte dat het werk van Knikker al in zijn eigen tijd zeer gezocht was. Deze typische Hollandse voorstelling van een poldervaart met visser in de avondschemering is een goed voorbeeld van Knikkers vermogen om met een impressionistische verftoets een heerlijke sfeer neer te zetten.
Goed
Het schilderij is bedoekt, heeft enig oppervlaktevuil en craquelé, maar verkeerd verder in goede staat.
koeriersdienst