Ets van Jan Sirks uit de collectie <Rijnmond Toen> nr. 108-JS-087-ZS
In uitstekende staat.
Annotatie l.o. in potlood: "Rotterdam 1918"
Gesigneerd r.o. in potlood
Ets staat bekend als "Aelbrechtskolk"
Ingelijst in Barth aluminium kwaliteitslijst en zuurvrij recent dubbel passe-partout.
Afm. passe-partout 463 x 415 mm
Afbeelding 297 x 228 mm
Jan Sirks (Rotterdam, 23 februari 1885 – Zeist, 11 maart 1938)
Jan Sirks was een Nederlands graficus, die zich toelegde op het schilderen, aquarelleren, tekenen en etsen van de havens van Rotterdam, dieren, stadsgezichten en landschappen in een romantisch realistische stijl. Sirks was medeoprichter van de Rotterdamse kunstenaarsgroep “De Branding”.
In 2004 verscheen een biografie en overzicht van zijn werk (ISBN 906 216 640 7 – NUR 642/646). Er is ook een website aan hem gewijd, dankzij zijn vrouw, dochter en kleindochter Yosay Briels, die ook een Engelstalige biografie over hem schreef “The Dutch Artist and His Muse”. (ISBN 978-1545151792)
Over de omvang van zijn werk bestaat geen zekerheid. De getallen lopen uiteen van 200 etsen tot ruim 300 werken.
Op de website en Facebook pagina van Rijnmond Toen zijn zo'n 65 in bezit zijnde etsen van Jan Sirks afgebeeld, waaronder de ets die nu wordt aangeboden.
In verband met leeftijd ben ik de collectie aan het afbouwen.